Wielcy poprzednicy Lewandowskiego. Kapitanowie reprezentacji Polski w MŚ i ME

Piłka nożna

Robert Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski w MŚ 2022 w Katarze. Pełnił on tę rolę już na kilku wcześniejszych dużych turniejach. Kim byli poprzednicy Lewandowskiego? Kto był kapitanem Polaków na wcześniejszych mistrzostwach świata i turniejach o mistrzostwo Europy? Zobacz w załączonej galerii zdjęć.

Robert Lewandowski w roli kapitana reprezentacji Polski zadebiutował jeszcze za czasów selekcjonera Waldemara Fornalika. Po raz pierwszy wyprowadził drużynę narodową na mecz eliminacji MŚ przeciwko San Marino (5:0), który rozegrano 26 marca 2013 roku na Stadionie Narodowym.

 

Zobacz także: Wszyscy zdobywcy bramek dla Polski w mistrzostwach świata

 

W 2014 roku, już w czasie kadencji Adama Nawałki, Lewy został na stałe kapitanem drużyny narodowej. W tej roli wystąpił już na kilku turniejach: Euro 2016, MŚ 2018, Euro 2020, a teraz w MŚ 2022.

 

Kim byli poprzednicy Lewandowskiego w tej roli? Wśród kapitanów polskiej kadry znajdziemy wielu znakomitych zawodników, legend polskiego futbolu. Przed Lewym jedynie Kazimierz Deyna zakładał opaskę kapitańską w dwóch turniejach finałowych mistrzostw świata. Dla odmiany, podczas Euro 2008, w trzech rozegranych na tamtym turnieju meczach, Polska miała aż trzech kapitanów. Jednym z nich był Jacek Bąk – pierwszy polski piłkarz, który zagrał w roli kapitana zarówno podczas mundialu, jak i w mistrzostwach Europy.

 

Kapitanowie reprezentacji Polski w finałach mistrzostw świata i mistrzostw Europy w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie