EBL: Udana pogoń BM Stali, świetny Kulig

Najlepszym graczem gości był Damian Kulig z 24 punktami, 13 zbiórkami i 2 blokami.

Co za mecz w Energa Basket Lidze! BM Stal Ostrów Wielkopolski przegrywała już 22 punktami, ale odrobiła wszystkie straty i dzięki świetnej końcówce pokonała na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 91:89. Rewelacyjny był Damian Kulig, który zdobył 24 punkty i 13 zbiórek.

Początek meczu należał do gości, którzy zdobywali prowadzenie dzięki akcjom Nemanji Djurisicia oraz Damiana Kuliga. Później jednak BM Stal zatrzymała się w ataku, a do głosu doszli stargardzianie. Bardzo dobrze radził sobie Karol Gruszecki, trójkę dokładał też Jordan Mathews. Ostatecznie dzięki trafieniu Dominika Grudzińskiego po 10 minutach było 22:14. W drugiej kwarcie PGE Spójnia grała jeszcze lepiej! Niezwykle aktywny był Mathews - po jego kolejnym rzucie z dystansu różnica wynosiła aż 18 punktów. Ostrowianie krok po kroku zmniejszali straty, ale to gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Wyróżniał się Courtney Fortson, a dzięki akcji wykończonej przez Krzysztofa Sulimę pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:32.

Krótkie zrywy zespołu trenera Andrzeja Urbana pozwalały na zbliżenie się do rywali. Po serii 9:0 i trafieniu Aigarsa Skele przyjezdni przegrywali już tylko siedmioma punktami! Ostrowianie byli już zdecydowanie bliżej przeciwników. Aktywny Dominik Grudziński sprawiał jednak, że po 30 minutach było 64:58. Czwartą kwartę od dwóch trójek rozpoczął Karol Gruszecki. BM Stal nie zamierzała się poddawać. Po serii 8:0 i dwóch trafieniach Jakuba Garbacza później był nawet remis! W końcówce drużyna trenera Sebastiana Machowskiego wychodziła jeszcze na prowadzenie po rzutach wolnych Bensona, ale później kluczowy rzut należał do Damiana Kuliga. Na linii rzutów wolnych zimną krew zachowali Garbacz i Załucki - BM Stal zwyciężyła ostatecznie 91:89!

Najlepszym graczem gości był Damian Kulig z 24 punktami, 13 zbiórkami i 2 blokami. Jordan Mathews zdobył dla gospodarzy 25 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

PGE Spójnia Stargard - BM Stal Ostrów Wlkp. 89:91 (22:14, 26:18, 16:26, 25:33)

PGE Spójnia Stargard: Jordan Mathews 25, Karol Gruszecki 18, Dominik Grudziński 12, Barret Benson 10, Courtney Fortson 8, Adam Brenk 6, Paweł Kikowski 6, Tomasz Śnieg 2, Krzysztof Sulima 2, Brody Clarke 0

BM Stal Ostrów Wlkp.: Damian Kulig 24, Jakub Garbacz 18, Ojars Silins 15, Aigars Skele 14, Nemanja Djurisic 12, Scott Reynolds 6, Aleksander Załucki 2, Filip Siewruk 0