MŚ 2022: Anglia - Senegal. Pewny awans faworytów. Hit w ćwierćfinale

MŚ 2022: Anglia - Senegal. Kto wygrał? Wynik meczu

Reprezentacja Anglii pokonała Senegal 3:0 w 1/8 finału MŚ 2022 w Katarze. Podopieczni Garetha Southgate'a zmierzą się w ćwierćfinale z Anglią.

Anglicy nie prezentowali się najlepiej od samego początku, ale nawet taka przeciętna gra wystarczyła, by na przerwę schodzili z bezpieczną zaliczką. Senegalczycy mieli swoje momenty, a nawet lepsze sytuacje w początkowej fazie meczu, ale ich brak skuteczności został ukarany. W 38. kontratak zapoczątkował Harry Kane, a Jude Bellingham idealnie wyłożył piłkę Jordanowi Hendersonowi, któremu pozostało wpakować ją do siatki.

W ostatniej akcji pierwszej połowy w końcu bramkę zdobył Harry Kane, wykorzystując dogranie Phila Fodena. To pierwsze trafienie snajpera Tottenhamu na katarskim mundialu. Po przerwie prowadzenie Anglików podwyższył Bukayo Saka. W 57. minucie było 3:0 dla Anglii, więc losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte. Pozostałe minuty przebiegały raczej w spokojnym tempie, a faworyci pewnie utrzymali korzystny rezultat.

Anglicy w ćwierćfinale zmierzą się z Francją. Mistrzowie świata kilka godzin wcześniej ograli Polskę 3:1.

Anglia - Senegal 3:0 (2:0)

Bramki: Henderson 39, Kane 45+3, Saka 57

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones (77. Eric Dier), Harry Maguire, Luke Shaw - Jordan Henderson (82. Kalvin Phillips), Declan Rice, Jude Bellingham (77. Mason Mount) - Bukayo Saka (65. Marcus Rashford), Harry Kane, Phil Foden (65. Jack Grealish).

Senegal: Eduoard Mendy - Youssouf Sabaly, Kalidou Koulibaly, Abdou Diallo, Ismail Jakobs (84. Fode Ballo Toure) - Ilimane Ndiaye (46. Bamba Dieng), Pathe Ismael Ciss (46. Pape Gueye), Krepin Diatta (46. Pape Matar Sarr), Nampalys Mendy, Ismaila Sarr - Boulaye Dia (72. Famara Diedhiou).

Żółta kartka: Kalidou Koulibaly.

Sędzia: Ivan Barton (Salwador). Widzów: 65 985.