MŚ 2022: Po golu z Polską Olivier Giroud najlepszym strzelcem reprezentacji Francji

Olivier Giroud zdobył pierwszą bramkę w meczu Polska - Francja.

Olivier Giroud, który w 44. minucie zdobył bramkę w meczu z Polską w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata, został najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji. Było to 52. trafienie 36-letniego napastnika w barwach "Trójkolorowych", którzy prowadzą do przerwy 1:0.

Dotychczas strzelecki rekord Francji Giroud dzielił z Thierrym Henrym.

W niedzielę o historycznym osiągnięciu może mówić również bramkarz Francji Hugo Lloris. W drużynie narodowej zagrał po raz 142., co jest wyrównaniem rekordu Liliana Thurama. Co więcej, wystąpił po raz 17. w meczu mistrzostw świata, czego wcześniej dokonali tylko dwaj jego rodacy - Henry oraz inny bramkarz Fabien Barthez.