PŚ w biegach: Norwegowie najlepsi na 20 km w Lillehammer. 50. miejsce Burego

Norweg Paal Golberg wygrał niedzielny bieg Pucharu Świata stylem klasycznym ze startu wspólnego na dystansie 20 km w norweskim Lillehammer.

Norweg Paal Golberg wygrał niedzielny bieg Pucharu Świata stylem klasycznym ze startu wspólnego na dystansie 20 km w norweskim Lillehammer. Kolejne miejsca zajęli jego rodacy: Sjur Roethe, Martin Loewstroem Nyenget i Didrik Toenseth. Dominik Bury był 50.

Golberg triumfował czasem 48.14,5. Roethe stracił do niego 0,9 sekundy, Nyenget - 1,1, zaś Toenseth - 1,7.

Piąte miejsce zajął reprezentant Szwecji - William Poromaa. Gospodarze zdominowali rywalizację w Lillehammer. W czołowej "dziesiątce" znalazło się aż ośmiu Norwegów i dwóch Szwedów.

Jedynym Polakiem startującym na 20 km był Dominik Bury, który wynikiem 49.33,0 zajął 50. miejsce.

Po sześciu zawodach liderem generalnej klasyfikacji Pucharu Świata jest Golberg, który ma 450 pkt. Kolejne miejsca zajmują Norweg Johannes Klaebo - 430 i Włoch Federico Pellegrino - 349. Najwyżej z Polaków jest sklasyfikowany 29. Maciej Staręga - 102 pkt. Dominik Bury ma 46 pkt i zajmuje 63. pozycję, zaś jego brat Kamil z dorobkiem 40 pkt jest 72.

Wcześniej w Lillehammer rywalizowały kobiety. Szwedka Frida Karlsson wygrała bieg stylem klasycznym ze startu wspólnego na 20 km czasem 53.51,9. Marcisz uzyskała wynik 56.44,3 i została sklasyfikowana na 35. pozycji.