PŚ w skokach: Triumf Silje Opseth w Lillehammer

Zimowe
PŚ w skokach: Triumf Silje Opseth w Lillehammer
fot. PAP/EPA/Geir Olsen
Silje Opseth wygrała w Lillehammer.

Norweżka Silje Opseth wygrała niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na dużej skoczni w norweskim Lillehammer. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Anna Odine Stroem, a trzecia była Austriaczka Eva Pinkelnig. Nicole Konderla zajęła 38. miejsce.

Opseth po pierwszym skoku na odległość 137,5 m zajmowała trzecie miejsce i przegrywała z Pinkelnig i Stroem. Jednak po drugiej próbie na 133 m wyprzedziła rywalki i triumfowała notą 259,6 pkt. Jest to jej trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze.

 

Zobacz także: Polacy na podium PŚ w skokach narciarskich. Czy pamiętasz wszystkich?

 

Druga była Stroem, która przegrała z Opseth o 7,5 pkt po skokach na odległość 140 i 129 metrów. Pinkelig (135,5 i 130,5 m) ukończyła rywalizację na trzeciej pozycji.

 

Tuż za podium uplasowała się Niemka Katharina Althaus, która wygrała sobotni konkurs na skoczni normalnej. Kolejne miejsca zajęły Słowenki Ema Klinec i Nika Kriznar.

 

Konderla skoczyła 95 m i nie awansowała do drugiej serii.

 

Po czterech konkursach liderką generalnej klasyfikacji Pucharu Świata jest Pinkelnig, która ma 300 pkt. Za nią plasują się Opseth - 247 i Althaus - 240. Nicole Konderla ma 4 pkt i spadła na 37. miejsce.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie