Zacięty mecz reprezentacji Polski siatkarzy! Zwycięzcę wyłonił tie-break

Polska pokonała Ukrainę 3:2 w swym trzecim meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) reprezentacji U17. To trzecie zwycięstwo polskich siatkarzy w tym turnieju.

W poprzednich spotkaniach podopieczni trenera Artura Łozy wygrali z Azerbejdżanem 3:0 oraz Gruzją 3:0. W kolejnych, zaplanowanych na poniedziałek i wtorek zagrają z Estonią oraz Gruzją.

Reprezentacja Ukrainy zajmuje siedemnaste miejsce w rankingu CEV, w którym prowadzi Polska. Mimo tego, Ukraińcy stoczyli wyrównaną walkę, wygrywając pierwszą oraz trzecią, najbardziej wyrównaną (26:28) partię. Dwa kolejne sety toczyły się już jednak pod kontrolą biało-czerwonych, którzy pokonali rywali 25:13 oraz 15:8 w tie-breaku i wygrali mecz.

Polska wystąpiła w składzie: Maksymilian Durski, Igor Nurkiewicz, Marcel Kiciński, Oskar Trawka, Maciej Korona, Filip Falkowski – Jakub Olejniczak (libero) oraz Bartosz Chrzanowski. Trener: Artur Łoza. Najwięcej punktów zdobyli Trawka (25) i Kiciński (20).

Zwycięzca turnieju w gruzińskim Gori awansuje do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu w Podgoricy. Zespoły z pozostałych miejsc zagrają w kwietniowych barażach.

Polska – Ukraina 3:2 (21:25, 25:19, 26:28, 25:13, 15:8)