MŚ 2022: Brazylia - Korea Południowa. Pewny awans Neymara i spółki

Brazylia w ćwierćfinale mistrzostw świata 2022.

Brazylia pokonała Koreę Południową w poniedziałkowym meczu mistrzostw świata 2022 w Katarze. "Canarinhos" triumfowali 4:1 i wywalczyli awans do ćwierćfinału.

Spotkanie zaczęło się w wymarzony sposób dla Brazylijczyków. Już w siódmej minucie gola na 1:0 strzelił Vinicius Junior, który perfekcyjnie sfinalizował akcję "Canarinhos". Kilka chwil później było już 2:0 dla faworytów. Sędzia podyktował rzut karny po faulu koreańskiego defensora, a prowadzenie podwyższył Neymar, pewnie wykorzystując jedenastkę.

29. minuta i 3:0 dla Brazylii. Tym razem na listę strzelców wpisał się Richarlison, który wykończył kapitalną akcję zespołową i strzelił swojego trzeciego gola na tym turnieju. Kilka minut i... czwarta bramka dla podopiecznych Tite. Tym razem swoje trafienie dołożył Lucas Paqueta, wykorzystując dokładne dogranie Viniciusa. Jeszcze przed przerwą Richarlison mógł podwyższyć rezultat na 5:0, ale przegrał pojedynek z koreańskim bramkarzem.

W drugiej połowie swojego gola szukał Raphinha, jednak nie zdołał pokonać Kim Seung-Gyu. W 76. minucie Korea Południowa zdobyła honorową bramkę autorstwa Paik Seung-Ho, ustalając tym samym wynik spotkania.

W ćwierćfinale Brazylia zmierzy się z Chorwacją, która w poniedziałek po serii rzutów karnych wyeliminowała Japonię.

Brazylia - Korea Południowa 4:1 (4:0)
Bramki: Vinicius Junior 7, Neymar 13 (k), Richarlison 29, Paqueta 36 - Seung-Ho 76

Brazylia: Alisson (81. Weverton) - Eder Militao (63. Dani Alves), Thiago Silva, Marquinhos, Danilo (72. Bremer) - Lucas Paqueta, Casemiro, Neymar (81. Rodrygo) - Raphinha, Richarlison, Vinicius Junior (72. Gabriel Martinelli).

Korea Płd.: Kim Seung-Gyu - Kim Moon-Hwan, Kim Min-Jae, Kim Young-Gwon, Kim Jin-Su (46. Hong Chul) - Lee Jae-Sung (74. Lee Kang-In), Jung Woo-Young (46. Son Jun-Ho), Hwang In-Beom (65. Paik Seung-Ho), Hwang Hee-Chan - Cho Gue-Sung (80. Hwang Ui-Jo), Son Heung-Min.

Żółta kartka: Jung Woo-Young.

Sędzia: Clement Turpin (Francja). Widzów: 43847.