Fortuna 1 Liga: Artur Skowronek nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Artur Skowronek nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec
fot. Cyfrasport
Artur Skowronek nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec

Artur Skowronek przestał pełnić funkcję trenera Zagłębia Sosnowiec. Taka informacja została opublikowana na oficjalnej stronie klubu z Sosnowca.

Skowronek swoją pracę w Zagłębiu rozpoczął we wrześniu 2021 roku. Przed tym był szkoleniowcem takich ekip jak Wisła Kraków, Stal Mielec czy GKS Katowice. W poprzednim sezonie w Fortuna 1 Lidze podopieczni 40-letniego trenera uplasowali się na 15. miejscu w tabeli, tym samym unikając spadku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: Nowy trener Arki Gdynia

 

Zagłębie w obecnej kampanii na drugim najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce w 18 spotkaniach było w stanie zgarnąć 22 punkty i obecnie zajmuje 12. miejsce w tabeli. Takie występy zespołu najwyraźniej nie spodobały się włodarzom klubu, ponieważ postanowili oni zakończyć współpracę ze Skowronkiem. 

 

 

Polski szkoleniowiec pochodzący z Bytomia prowadził Zagłębie w 43 spotkaniach Fortuna 1 Ligi. 12 z nich zakończyło się zwycięstwami, natomiast w 15 rywale okazali się lepsi od zespołu z Sosnowca. W oficjalnym komunikacie przekazano również, że niedługo zostanie ogłoszone nazwisko nowego trenera.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie