Już wiemy, co dalej z Robertem Lewandowskim. Zapadła decyzja

Piłka nożna

Już wiemy, co z występami Roberta Lewandowskiego w zbliżających się kolejkach La Liga. Decyzja została opublikowana się na hiszpańskim portalu "Relevo".

"Lewy" w swoim ostatnim meczu w barwach "Blaugrany" przed rozpoczęciem mistrzostw świata otrzymał czerwoną kartkę. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski został upomniany żółtym "kartonikiem" pierwszy raz w 11. minucie spotkania z Osasuną Pampeluna. Drugi raz żółtą kartkę obejrzał w 31. minucie. Przez to polski piłkarz musiał opuścić boisko. Kiedy Lewandowski schodził z murawy, wykonał gest, którym wyraził swój sprzeciw wobec decyzji sędziego. 

 

ZOBACZ TAKŻE: "Robert Lewandowski to wciąż gwiazda, mimo odpadnięcia z mundialu"

 

Chociaż za obejrzenie dwóch żółtych kartek w jednym meczu piłkarz na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii zostaje zawieszony tylko na jedno spotkanie, to w tej sytuacji podjęto inną decyzję. Komisja dyscyplinarna stwierdziła, że za gest, który wykonał "Lewy", będzie on musiał pauzować przez trzy następne mecze. 

 

Barcelona od razu ogłosiła, że będzie odwoływać się od tej decyzji. Joan Laporta w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że decyzja komisji dyscyplinarnej jest bezsensowna. Mimo to starania oficjeli klubu ze stolicy Katalonii nie przyniosły zamierzonego efektu. Decyzja komisji apelacyjnej została opublikowana na hiszpańskim portalu "Relevo".

 

"Komisja apelacyjna RFEF odrzuciła apelację Barcelony o trzymeczową dyskwalifikację Roberta Lewandowskiego" - można przeczytać. 

 

Barcelona może odwołać się jeszcze do Sportowego Sądu Administracyjnego w Lozannie. W trzech najbliższych ligowych starciach rywalami "Dumy Katalonii" będą zespoły: Espanyol, Atletico Madryt i Real Betis.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie