Polsat Boxing Promotions 13: Znamy pełną kartę walk

Sporty walki
Polsat Boxing Promotions 13: Znamy pełną kartę walk
fot. Materiały prasowe
Karta walk gali Polsat Boxing Promotions 13.

Trzy starcia w formule boksu olimpijskiego i pięć walk w boksie zawodowym, w tym o mistrzostwo świata – to najkrótsza charakterystyka piątkowej gali PBP 13. Na ringu w Małej Arenie Gliwice zaprezentuje się cała śmietanka pięściarzy Polsat Boxing Promotions: Osleys Iglesias, Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski, Miłosz Grabowski oraz, pochodzący z pobliskich Mysłowic, Bartłomiej Przybyła. Bilety na galę kupować można w serwisie Biletyna.pl.

Bartłomiej Przybyła vs Michal Dufek to ostatnie ogłoszone starcie zawodowe gali Polsat Boxing Promotions 13. Niepokonany 23-latek z Mysłowic z kompletem zwycięstw w czterech swoich dotychczasowych walkach, skacze zatem na bardzo głęboką wodę. Jego czeski rywal to prawdziwy ringowy wyjadacz, który na koncie ma aż 35 zwycięstw, 24 porażki i 2 remisy. To istna przepaść doświadczenia, rutyny i obycia między linami. Samych pojedynków zakontraktowanych na sześć rund, Dufek ma na koncie cztery razy tyle, co Przybyła wszystkich swoich walk! Z racji młodego wieku Polak jeszcze nigdy nie przekroczył tego dystansu, natomiast jego rywal doskonale wie jak to jest walczyć w ośmio-, dziesięcio- czy nawet dwunastorundówkach. Sam trud przygotowań do tak wymagających pojedynków to coś, czego Przybyła musi się dopiero nauczyć. Piątkowy sprawdzian Polaka z Czechem będzie więc dla podopiecznego PBP niezwykle wartościowy.


Głównym daniem gali Polsat Boxing Promitons 13 w Gliwicach jest starcie Osleysa Iglesiasa z Andrijem Velikovskyim. Kubański podopieczny PBP i doświadczony Ukrainiec, powalczą o pas mistrza świata federacji IBO w wadze super średniej. Tak ważnej walki w Polsce nie było od lat, a zwycięzca szeroko otworzy sobie drzwi do wielkiej kariery. Polscy fani mają nadzieję, że po końcowym gongu to dłoń Iglesiasa powędruje w górę. Kubańczyk na ringach PBP boksuje od roku i w tym czasie zdołał już zaprezentować skalę swojego talentu, a wszystkich niedowiarków przekonać do tego, że jest materiałem na wielkiego mistrza.


Między linami w Małej Arenie Gliwice coś do udowodnienia mają także pozostali zawodnicy Polsat Boxing Promotions. Zarówno Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski i Miłosz Grabowski zmierzą się z niepokonanymi rywalami. Ervis Lala, Eber Tovar i Matteo Gubinelli nie przyjeżdżają do Polski jedynie po wypłatę i powiększenie dorobku swoich polskich oponentów. Wszyscy wymienieni są na podobnych etapach karier i wszyscy gonią swoje pięściarskie marzenia.


Zanim do głosu dojdą zawodowcy, tradycyjnie w ringu Polsat Boxing Promotions swoje umiejętności zaprezentują pięściarze olimpijscy. W Gliwicach Kamil Wójcik i Igor Sobczak zmierzą się w kategorii do 80 kg, Mateusz Grejber i Kacper Reguła powalczą w limicie 67 kg, a Robert Stasiok i Kacper Klimczak rywalizować będą w dywizji 70-kilogramowej.


Bilety na galę Polsat Boxing Promotions 13 kupować można w serwisie Biletyna.pl.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie