PlusLiga: Jurajscy Rycerze zdemolowali rywali

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie pewnie pokonali Ślepsk Malow Suwałki 3:0 w spotkaniu 14. kolejki PlusLigi. Jurajscy Rycerze dominowali, zwłaszcza w pierwszym i drugim secie. W trzecim goście próbowali nawiązać walkę, końcówka należała jednak do zawiercian.

Mocne otwarcie zawiercian (3:0 – po asie Bartosza Kwolka, 10:2) zdeprymowało rywali. Siatkarze Ślepska na przestrzeni seta byli tłem dla dobrze dysponowanych gospodarzy. W środkowej części różnica wynosiła już dziesięć oczek (16:6) i Jurajscy Rycerze spokojnie zmierzali po wygraną. Stała się ona faktem po zepsutej zagrywce rywali (25:13).

Wyrównany początek drugiej odsłony dawał nadzieję przyjezdnym, ale od stanu 8:7 inicjatywę znów przejęli siatkarze z Zawiercia. Sygnał dał efektownym atakiem Uros Kovacević, a później gospodarze błyskawicznie odskoczyli rywalom (13:8, 16:10). Punktowa seria przy zagrywkach Dawida Konarskiego dobiła suwalczan (23:11). Błąd siatkarzy Ślepska ustalił wynik na 25:14.

Set numer trzy był zdecydowanie bardziej wyrównany od poprzednich. Trener Dominik Kwapisiewicz dał szansę kilku rezerwowym, którzy długo nawiązywali wyrównaną walkę z rywalem. Do stanu 16:15 trzymali kontakt, później jeszcze asa posłał Bartosz Filipiak (19:17). Końcówka należała jednak do zawiercian. Marcin Waliński wywalczył piłkę setową (24:18), a serwis gości w siatkę zakończył rywalizację (25:19).

Skrót meczu Aluron - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Bartosz Kwolek (12), Dawid Konarski (10), Uros Kovacevic (10) – Aluron CMC Warta; Dominik Depowski (9) – Ślepsk Malow. Gospodarze skuteczniejsi w ataku (54%–42%), lepiej punktowali zagrywką (7–2) i blokiem (9–2). MVP: Miguel Tavares Rodrigues.

Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:13, 25:14, 25:19)

Warta: Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Miguel Tavares, Miłosz Zniszczoł – Santiago Danani (libero) oraz Patryk Łaba, Marcin Waliński. Trener: Michał Winiarski.
Ślepsk: Adrian Buchowski, Bartosz Filipiak, Miran Kujundzic, Matias Sanchez, Cezary Sapiński, Andreas Takvam – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Dominik Depowski, Paweł Filipowicz, Mariusz Magnuszewski, Przemysław Smoliński, Arkadiusz Żakieta. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki meczów 14. kolejki PlusLigi:

2022-12-06: PSG Stal Nysa – Projekt Warszawa 1:3 (25:18, 21:25, 15:25, 20:25)
2022-12-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:13, 25:14, 25:19)
2022-12-06: Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom (wtorek, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-07: Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów (środa, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-07: LUK Lublin – Cuprum Lubin (środa, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-07: BBTS Bielsko-Biała – Barkom Każany Lwów (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-08: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (czwartek, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-08: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport).