Były trener Kamila Grabary skomentował zachowanie Polaka. "Jest egoistą"

Piłka nożna
Były trener Kamila Grabary skomentował zachowanie Polaka. "Jest egoistą"
fot. Cyfrasport
Kamil Grabara (w środku) jest mocno krytykowany za swoją ostatnią wypowiedź

- To, co robi jest bardzo prowokacyjne - powiedział David Nielsen w sprawie ostatniego zachowania Kamila Grabary. Chodzi o wypowiedź polskiego bramkarza po meczu Argentyna - Australia na mistrzostwach świata.

Mathew Ryan był osobą, o której ostatnio w mediach społecznościowych wypowiedział się Grabara. Australijski golkiper i reprezentant Polski są zawodnikami FC Kopenhaga. Piłkarz narodowej drużyny Australii trafił do duńskiego zespołu w sierpniu 2022 roku. Zastępował Grabarę między słupkami drużyny z Kopenhagi, dopóki Grabara nie wyleczył kontuzji. Kiedy pochodzący z Rudy Śląskiej zawodnik wrócił do zdrowia, ponownie wskoczył do wyjściowego składu. Ryan nie był zadowolony z takiego obrotu spraw. Australijczyk skomentował całą sytuację, podkreślając, że polityka, która prowadzi duński klub, pewnie miała wpływ na decyzję trenera. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek skomentował zamieszanie wokół kadry. "Polskie piekiełko"

 

Słowa australijskiego golkipera najwyraźniej pozostały w pamięci Grabary. Ryan popełnił błąd w meczu 1/8 finału mistrzostw świata, kiedy jego zespół stanął naprzeciwko Argentyny. Po jego nieskutecznej interwencji do bramki trafił Julian Alvarez. Ostatecznie Australia przegrała to spotkanie 1:2. Grabara postanowił skomentować postawę Ryana na swoich mediach społecznościowych.

 

"To musiała być polityka klubowa, na pewno" - napisał na Twitterze reprezentant Polski. 

 

 

Po tym komentarzu zawrzało. Do słów Polaka odniósł się sam Ryan, który stwierdził, że zdanie Grabary go nie obchodzi. Wypowiedź polskiego golkipera skrytykowały również duńskie media. Teraz głos w tej sprawie zabrał David Nielsen. Warto przypomnieć, że były piłkarz pochodzący z Danii był trenerem Grabary w Aarhus GF.

 

- Grabara jest egoistą i ma niecodzienną mentalność. To, co robi, jest bardzo prowokacyjne. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, ponieważ to wszystko dzieje się na forum publicznym - powiedział Nielsen na antenie telewizji TV2.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie