PlusLiga: Indykpol AZS wygrał z PGE Skrą

Indykpol AZS Olsztyn wygrał z PGE Skrą Bełchatów 3:1 w meczu 14. kolejki PlusLigi. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, a dwa ostatnie sety rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi.

Siatkarze z Bełchatowa dobrze rozpoczęli to spotkanie (7:10), a w środkowej części premierowej partii mieli wyraźną przewagę (11:16). Gospodarze nie rezygnowali, ruszyli do odrabiania strat i po ataku Karola Butryna złapali kontakt (17:18). Utrzymywali go jeszcze przy stanie 22:23, ale popełnili dwa błędy, które dały ostatnie punkty rywalom (22:25).

Druga odsłona miała bardzo jednostronny przebieg. Olsztynianie uzyskali przewagę na początku (6:3), a później dominowali na parkiecie. Seta rozstrzygnęła seria wygranych akcji od stanu 14:11 do 21:11, zwieńczona atakiem Butryna. Bełchatowianie słabo prezentowali się w przyjęciu, mieli też problemy w ataku i nie zdołali nawiązać walki. Mateusz Poręba punktowym blokiem ustalił wynik na 25:15.

Set numer trzy dostarczył sporo emocji. Początek przebiegał po myśli siatkarzy Indykpolu AZS (7:4). Goście odrobili straty (14:14), a w końcówce, po ataku Dicka Kooya odskoczyli na trzy oczka 19:22. Olsztynianie odrobili straty, a po asie Taylora Averilla mieli piłkę setową (24:23). Seta rozstrzygnęła gra na przewagi, a w ostatniej akcji błąd popełnił atakujący PGE Skry (27:25).

W czwartej odsłonie również nie brakowało emocji i zaciętej walki. Indykpol AZS wypracował sobie solidną zaliczkę (12:8), ale goście złapali kontakt po asie Aleksandara Atanasijevicia (12:13), a po chwili odrobili straty. W końcówce bełchatowianie mieli dwa oczka przewagi (20:22), trzy kolejne akcje padły jednak łupem olsztynian. Błąd rywali dał gospodarzom piłkę meczową (24:23), ale i tym razem seta zwieńczyła gra na przewagi. I tym razem wojnę nerwów wygrali siatkarze z Olsztyna, a w ostatniej akcji meczu skutecznie zaatakował Bartłomiej Lipiński (27:25).

Skrót meczu Indykpol AZS - PGE Skra:

Najwięcej punktów: Karol Butryn (19), Bartłomiej Lipiński (18), Robbert Andringa (13), Taylor Averill (12), Mateusz Poręba (10) – Indykpol AZS; Aleksandar Atanasijević (17), Dick Kooy (16) – PGE Skra. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali blokiem (12–4) oraz zagrywką (5–3). MVP: Robbert Andringa (12/18 = 67% skuteczności w ataku + 1 blok).

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:1 (22:25, 25:15, 27:25, 27:25)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) oraz Karol Jankiewicz, Szymon Jakubiszak, Jan Król. Trener: Javier Weber.
PGE Skra: Lukas Vasina, Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) oraz Wiktor Musiał, Dawid Gunia, Robert Milczarek, Jakub Rybicki. Trener: Joel Banks.

Wyniki meczów 14. kolejki PlusLigi:

2022-12-06: PSG Stal Nysa – Projekt Warszawa 1:3 (25:18, 21:25, 15:25, 20:25)
2022-12-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:13, 25:14, 25:19)
2022-12-06: Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)
2022-12-07: Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:1 (22:25, 25:15, 27:25, 27:25)
2022-12-07: LUK Lublin – Cuprum Lubin (środa, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-07: BBTS Bielsko-Biała – Barkom Każany Lwów (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-08: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (czwartek, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-08: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport).