Liga Mistrzyń: ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart. Krystal Rivers show. Amerykanka rozbiła ŁKS

Zawodniczki ŁKS-u Commercecon rozpoczęły grę w LM od porażki

ŁKS Commercecon Łódź przegrał 0:3 z Allianz MTV Stuttgart w pierwszym meczu fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Bohaterką spotkania była atakująca gości Krystal Rivers, na którą gospodynie nie mogły znaleźć sposobu w żadnym z setów.

Dla łodzianek było to trzecie starcie z zespołem ze Stuttgartu. Dwa poprzednie, stoczone w fazie grupowej Ligi Mistrzyń w sezonie 2019/2020, wygrywały gospodynie: w Sport Arenie zawodniczki ŁKS-u wygrały 3:2, zaś w rewanżu lepsze były Niemki, które triumfowały 3:1.

Środowe starcie, wybrane przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) Supermeczem Tygodnia (ang. Super Match of the Week), lepiej zaczęły przyjezdne, które już na początku seta wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Gdy tylko zawodniczki ŁKS-u Commercecon zbliżały się do rywalek, te... ponownie odskakiwały na kilka punktów. Dość powiedzieć, że w przekroju całego seta łodzianki ani razu nie były na prowadzeniu. I choć w końcówce podopieczne Alessandro Chiappiniego znów złapały kontakt na 23:24, ostatnia piłka należała do Niemek, które wygrały 25:23. W szeregach Allianz MTV wyróżniała się zwłaszcza Krystal Rivers, która raz po raz punktowała mocnymi atakami.

O drugiej partii łodzianki z pewnością chciałyby jak najszybciej zapomnieć. ŁKS Commercecon rozpoczął, dzięki dobrym atakom Valentiny Diouf, od prowadzenia 3:1, po czym... pozwolił przeciwniczkom na zdobycie pięciu punktów z rzędu. Na następny punkt gospodyń ekipa ze Stuttgartu odpowiedziała... czterema, na kolejny - pięcioma. Można było odnieść wrażenie, że Niemkom wychodzi w tym secie dosłownie wszystko. Tym bardziej, że cztery punkty zdobyły one bezpośrednio z zagrywki. Dwa asy serwisowe z rzędu zaliczyła Maria Segura Palleres, zaś wcześniej po jednym asie dorzuciły Eline Timmerman i Laura Kuenzler. Klasą sama dla siebie była również wspomniana już Rivers, na którą Polki nie były w stanie znaleźć sposobu. Allianz MTV Stuttgart wygrał tę partię 25:12.

Trzeci set był przez dość długi czas bardzo wyrównany. Zawodniczki ŁKS-u Commercecon potrafiły kończyć akcje atakami Zuzanny Góreckiej, Diouf czy Lany Scuki, ale serie punktowe Stuttgartu (jak choćby cztery kolejne punkty Niemek od stanu 17:18), napędzane przez zabójcze zbicia Rivers i przytomną grę Kuenzler, nie pozwalały liderkom Tauron Ligi na myślenie o odwróceniu losów spotkania. Zespół z Badenii-Wirtembergii wygrał 25:20 i cały mecz 3:0.

MVP starcia została oczywiście Krystal Rivers, która w całym spotkaniu zdobyła 23 punkty.

ŁKS Commercecon Łódź - Allianz MTV Stuttgart 0:3 (23:25, 12:25, 20:25)

ŁKS Commercecon: Ratzke (1), Scuka (9), Witkowska (5), Diouf (11), Górecka (6), Alagierska-Szczepaniak (4), Maj-Edwardt (libero) oraz Hryszczuk (3), Gajer, Piasecka (5)

Allianz MTV: Bongaerts (1), Segurra Palleres (6), Timmerman (9), Rivers (23), Kuenzler (10), Schoelzel (8), Koskelo (libero)