PlusLiga: Lublin lepszy od Lubina

LUK - Cuprum 3:0.

W spotkaniu 14. kolejki PlusLigi LUK Lublin wygrał z Cuprum Lubin 3:0. Dwa pierwsze sety zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych trenera Dariusza Daszkiewicza; trzeci przyniósł znacznie więcej emocji, ale gospodarze rozstrzygnęli go w końcówce na swoją korzyść.

Spotkanie efektownie otworzyli gospodarze, którzy po serii czterech punktowych bloków prowadzili 6:1. Znakomite otwarcie i dobra zagrywka były kluczem do zwycięstwa lubinian w premierowej odsłonie. Siatkarze Cuprum próbowali nawiązać walkę, w środkowej części seta zmniejszyli straty do dwóch oczek (12:10), ale ekipa z Lublina szybko odbudowała przewagę i w końcówce kontrolowała sytuację. Błąd serwisowy rywali ustalił wynik na 25:21.

Druga odsłona to również mocne otwarcie LUK (4:0, 7:2). Tym razem gospodarze kontrolowali sytuację od początku do końca seta, a rywale ułatwiali im zadanie, popełniając sporo błędów. Gospodarze pewnie wygrali tego seta 25:17.

W trzeciej partii lubinianie wrócili do gry. Po wyrównanym początku, w środkowej części seta goście odskoczyli na cztery oczka (10:14), ale gospodarze odrobili straty (15:15). Tym razem końcówka przyniosła sporo emocji. Goście mieli przewagę (18:21, 21:23), ale drużyna z Lublina odrobiła straty. Po ataku Szymona Romacia było 23:23, punktowy blok dał piłkę meczową. Ostatnia akcja zakończyła się nietypowo – siatkarze Cuprum popełnili błąd ustawienia (25:23).

Najwięcej punktów: Szymon Romać (15), Nicolas Szerszeń (13), Jakub Wachnik (10) – LUK; Ilia Kowalow (13), Adam Lorenc (11) – Cuprum. MVP: Marcin Komenda.

LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)

LUK: Jeffrey Jendryk, Marcin Komenda, Nicolas Szerszeń, Jan Nowakowski, Szymon Romać, Jakub Wachnik – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Dustin Watten (libero). Trener: Dariusz Daszkiewicz.
Cuprum: Moustapha M'Baye, Grzegorz Pająk, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Ilia Kowalow – Kamil Szymura (libero) oraz Adam Lorenc, Dominik Czerny. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki meczów 14. kolejki PlusLigi:

2022-12-06: PSG Stal Nysa – Projekt Warszawa 1:3 (25:18, 21:25, 15:25, 20:25)
2022-12-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:13, 25:14, 25:19)
2022-12-06: Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)
2022-12-07: Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:1 (22:25, 25:15, 27:25, 27:25)
2022-12-07: LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)
2022-12-07: BBTS Bielsko-Biała – Barkom Każany Lwów (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-08: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (czwartek, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-08: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport).