Hiszpańscy kibice są zawiedzeni. Fani domagają się odejścia Luisa Enrique

Piłka nożna
Hiszpańscy kibice są zawiedzeni. Fani domagają się odejścia Luisa Enrique
fot. PAP/EPA
Luis Enrique

Występ reprezentacji Hiszpanii na tegorocznym mundialu zakończył się fiaskiem. Mistrzowie świata sprzed 12 lat po bezbarwnej grze zostali wyeliminowani w 1/8 finału przez Maroko. "Marca" postanowiła przeprowadzić sondę, która nie zostawia suchej nitki na Luisie Enrique.

W ankiecie przeprowadzonej przez popularny tabloid swój głos oddało ponad 4 miliony osób. Pierwsze pytanie dotyczyło przyszłości trenera Enrique w hiszpańskiej drużynie narodowej. Wynik nie pozostawia wątpliwości. Aż 77% respondentów stwierdziło, że 52-latek zawiódł w Katarze i nie powinien dłużej prowadzić reprezentacji. 

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Polak wyróżniony. Zostanie do końca mundialu

 

"Marca" zapytała również o potencjalnego zastępcę dla byłego piłkarza Realu Madryt i FC Barcelony. Tutaj głosy ankietowanych były już mocno podzielone. Najwięcej, bo 38% odpowiedzi, wskazało na Roberto Martineza. Urodzony w Katalonii trener kojarzony jest głównie z pracy z reprezentacją Belgii, którą prowadził od 2016 roku. Po nieudanym dla "Czerwonych Diabłów" mundialu Martinez zrezygnował z pełnionej przez ponad sześć lat funkcji. Na dalszych lokatach znaleźli się m.in. Marcelino (33%) i Rafa Benitez (18%).

 

Sympatykom "La Furia Roja" nie przypadł do gustu również styl prezentowany w Katarze przez wybrańców Luisa Enrique. Za kompletną zmianą pomysłu na grę optowało 70% respondentów. Długie utrzymywanie się przy piłce i wymienianie niezliczonej ilości podań nie przełożyło się bowiem na korzystne rezultaty podczas mistrzostw świata.

 

Przypomnijmy, że trenerowi hiszpańskiej reprezentacji zarzucano również nadmierną sympatię do zawodników "Dumy Katalonii", czy też uparte stawianie na grę bez klasycznego środkowego napastnika. Los 52-letniego szkoleniowca wyjaśni się już w najbliższym czasie. Umowa Enrique z rodzimą federacją obowiązuje do końca tego roku.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie