KMŚ siatkarzy 2022: Volei Renata - Sir Safety Susa Perugia. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Brazylijski zespół Volei Renata i włoska ekipa Sir Safety Susa Perugia zmierzą podczas KMŚ 2022 siatkarzy. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Klubowe Mistrzostwa Świata w tym roku odbędą się między 7 a 11 grudnia. FIVB ponownie zdecydował się na organizację turnieju w Brazylii. W gronie zaproszonych drużyn znaleźli się między innymi Itas Trentino (finalista Ligi Mistrzów 2022), Sada Cruzeiro (organizator turnieju i mistrz Ameryki Południowej), Minas Tenis Clube (wicemistrz Ameryki Południowej), Volei Campinas (Volei Renata, brązowy medalista Ameryki Południowej) czy Paykan Tehran Club (mistrz Azji).

 

W tegorocznych KMŚ udziału nie weźmie polski przedstawiciel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Triumfator siatkarskiej Ligi Mistrzów w 2022 roku otrzymał zaproszenie do udziału w turnieju, jednak ze względów logistycznych, mając na uwadze intensywny kalendarz meczów oraz zdrowie i bezpieczeństwo zespołu, klub zrezygnował z udziału w turnieju, o czym poinformował w oficjalnym komunikacie w październiku tego roku.

 

W 2021 roku w finale KMŚ w Betim (Brazylia) siatkarze brazylijskiego Sada Cruzeiro pokonali broniący wówczas tytułu włoski zespół Cucine Lube Civitanova 3:0.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Volei Renata - Sir Safety Susa Perugia od godziny 01.00 na Polsatsport.pl.

BS, Polsat Sport, ZAKSA
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie