Plebiscyt PS i Polsatu: Aleksandra Mirosław

Inne
Plebiscyt PS i Polsatu: Aleksandra Mirosław
fot. PAP
Plebiscyt PS i Polsatu: Aleksandra Mirosław

Aleksandra Mirosław nie poprzestała na rekordzie świata osiągniętym w ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich, bo w tym roku śrubowała ten wynik jeszcze dwukrotnie.

Nie ma sobie równych we wspinaniu się po 15-metrowej ścianie, a od półtora roku pozostaje najszybszą kobietą globu w tej dziedzinie. Zanim Aleksandra Mirosław osiągnęła najważniejszy z tegorocznych celów, czyli złoto mistrzostw Europy w Monachium, dwukrotnie poprawiała rekord świata, który należał… do niej samej. Nie od dziś wiadomo, że jest zdecydowaną liderką i kandydatką do podium w Paryżu, gdzie w konkurencji szybkościowej we wspinaczce będzie można sięgnąć po oddzielny komplet medali. A reprezentantki Polski rosną w siłę.

 

Do igrzysk w Paryżu wszystko zaplanowane jest od A do Z – treningi, wyjazdy, przygotowanie do konkretnych zawodów, wakacje. Aleksandra Mirosław i jej mąż, a jednocześnie trener Mateusz, to duet do zadań specjalnych, którego efekty działania widać było już w Tokio, a kolejne lata do najbliższych igrzysk to wyznaczanie sobie pośrednich celów. Na ten rok takim były mistrzostwa Europy w Monachium. Multidyscyplinarna impreza, w której po medale w stolicy Bawarii sięgali nie tylko wspinacze, ale też lekkoatleci czy kajakarze, przyniosła Mirosław kolejny triumf i tytuł mistrzyni Starego Kontynentu. Zresztą nie tylko jej, bo podium zostało zdominowane przez Polki, a razem z rekordzistką świata stanęły na nim siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie, które w minionym sezonie także zdobywały medale w Pucharze Świata. Pucharowego cyklu nie dokończyła z kolei Mirosław. Po sięgnięciu po tytuł w Monachium zdecydowała się zakończyć sezon, by skupić się na regeneracji i przygotowaniach do kolejnego. Zwłaszcza że złoto było zwieńczeniem tego, co wydarzyło się wcześniej.

 

– Od początku skupiałam się na wygranej w Monachium. Nie myślałam w ogóle o swoim czasie. Wiem, że była duża presja na pobicie rekordu świata. Natomiast te wyniki zmieniają się cały czas. Ja mogę pobić rekord teraz, ktoś inny zrobi to za miesiąc czy dwa, a tytuł zostaje do końca życia. Ja zawsze przyjeżdżam na zawody wygrać, a rekordy to jest "skutek uboczny" – przyznaje Mirosław.

 

Więcej o Aleksandrze Mirosław można przeczytać TUTAJ.

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2022 Roku [TUTAJ].

26 kandydatów w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego do tytułu Najlepszego Sportowca 2022 Roku:

1. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja - czwórka podwójna - wioślarstwo

2. Paweł Fajdek - lekkoatletyka

3. Hubert Hurkacz - tenis

4. Natalia Kaczmarek - lekkoatletyka

5. Kajetan Kajetanowicz - rajdy samochodowe

6. Anna Kiełbasińska - lekkoatletyka

7. Małgorzata Kołdej - rugby 7 

8. Dawid Kubacki - narciarstwo klasyczne

9. Bartosz Kurek - siatkówka

10. Robert Lewandowski - piłka nożna

11. Aleksandra Lisowska - lekkoatletyka

12. Adrian Meronk - golf

13. Piotr Michalski - łyżwiarstwo szybkie

14. Aleksandra Mirosław - wspinaczka sportowa

15. Karolina Naja, Anna Puławska, Adriann Kąkol, Dominika Putto - K-2 500 metrów, K-4 500 metrów

16. Wojciech Nowicki - lekkoatletyka

17. Mateusz Ponitka - koszykówka

18. Kamil Semeniuk - siatkówka

19. Pia Skrzyszowska - lekkoatletyka

20. Magdalena Stysiak - siatkówka

21. Adrianna Sułek - lekkoatletyka

22. Iga Świątek - tenis

23. Katarzyna Wasick - pływanie

24. Karzyna Zdziebło - lekkoatletyka

25. Bartosz Zmarzlik - żużel

26. Wojciech Szczęsny - piłka nożna

 

Oddaj głos na swojego faworyta w 88. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2022 Roku [TUTAJ].

 

AA, Przegląd Sportowy
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie