Rugby Europe Championship: Lutowe mecze z Portugalią i Belgią w Gdyni

Inne
Rugby Europe Championship: Lutowe mecze z Portugalią i Belgią w Gdyni
Fot. Cyfrasport
Polscy rugbiści zagrają w lutym z Portugalią i Belgią

Reprezentacja Polski rozegra w lutym dwa mecze Rugby Europe Championship z Portugalią i Belgią w Gdyni – poinformował Polski Związek Rugby. Na inaugurację tych rozgrywek Biało-Czerwoni zmierzą się 4 lutego na wyjeździe z Rumunią.

W Rugby Europe Championship, najwyższym dostępnym poziomie rozgrywek europejskich, rywalizuje osiem drużyn. Polski zespół, który jest beniaminkiem, trafił do grupy B i w lutym rozegra trzy spotkania - 4 zmierzy się na wyjeździe z aktualnym wicemistrzem, Rumunią, a 11 oraz 18 podejmie w Gdyni odpowiednio Portugalię i Belgię. Dwie pierwsze ekipy we wrześniu oraz październiku wezmą udział we Francji w Pucharze Świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy nowego trenera rugbistów Arki Gdynia

 

W grupie A znaleźli się triumfatorzy ostatniej edycji, czyli Gruzini, a ponadto Holendrzy, Hiszpanie i Niemcy. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów, a ich zwycięzcy przejdą do finału.

 

Polacy wiele razy mieli okazję rozgrywać swoje mecze w Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby. Ostatni raz wystąpili na nim 9 kwietnia, kiedy pokonali Litwę 43:10, a ten triumf zapewnił im drugą lokatę w Rugby Europe Trophy i kwalifikację do klasy Championship.

RI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie