Serie B: Mecz ligowy zamiast wakacji po mundialu. Kamil Glik zagrał cały mecz dla Benevento

Kamil Glik rozegrał mecz z Parmą w pełnym wymiarze czasowym.

Benevento Kamila Glika ograło 1:0 Parmę i awansowało w tabeli Serie B na bezpieczną, czternastą lokatę. "Czarownicy" wywalczyli cenne trzy punkty, dzięki którym uciekli z siedemnastego miejsca, które nominowane jest grą w Play Outach. Polak rozegrał cały mecz.

W szesnastej kolejce na zapleczu Serie A naprzeciw siebie stanęły piąta Parma oraz dopiero siedemnaste Benevento. Wielu zdziwił fakt, że w kadrze meczowej znalazł się Kamil Glik, który jeszcze cztery dni wcześniej mierzył się w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze z Francją.

Podczas gdy jego reprezentacyjni koledzy wylecieli od razu na wakacje, stoper reprezentacji Polski postanowił polecieć do Włoch, gdzie w czwartek rozegrał w pełnym wymiarze czasowym spotkanie w Serie B.

Wynik spotkania w dwudziestej minucie otworzył klubowy kolega Glika, napastnik Francesco Forte, obdarzony podaniem od Diego Fariasa. W trzydziestej drugiej minucie Parma miała okazję zremisować. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Franco Vazquez.

W czterdziestej szóstej minucie na boisku pojawił się inny Polak, Adrian Benedyczak. Z ławki Benevento nie podniósł się Krzysztof Kubica.

Na dziesięć minut przed końcem zrobiło się gorąco na boisku. Wskutek tego czerwoną kartkę otrzymał rezerwowy obrońca drużyny z Benewentu Hamza El Kaouakibi.

Ostatecznie podopieczni Fabio Cannavaro dowieźli jednobramkowe prowadzenie i mogli cieszyć się z pokonania drużyny zdecydowanie wyżej usadowionej w tabeli Serie B.