Kamil Majchrzak tymczasowo zawieszony w związku z podejrzeniem o doping

Tenis
Kamil Majchrzak tymczasowo zawieszony w związku z podejrzeniem o doping
fot. Cyfrasport
Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak został tymczasowo zawieszony w piątek przez International Tennis Integrity Agency (ITIA) w związku z uzyskaniem pozytywnych wyników kontroli antydopingowych. Polski tenisista już dzień wcześniej zapewniał, że nigdy świadomie nie zażywał zakazanych substancji.

Z cytowanej m.in. przez agencję Reuters piątkowej informacji ITIA, niezależnej instytucji powołanej do promowania i ochrony integralności zawodowego tenisa na świecie, wynika, że w przypadku Majchrzaka chodzi o próbki z turniejów w Sofii we wrześniu oraz Japonii i Seulu w październiku.

 

ITIA przekazała, że tenisista może poprosić o analizę jego próbek B, aby sprawdzić, czy potwierdzają one wyniki próbki A.

 

ZOBACZ TAKŻE: ATP nałożyło karę na brytyjską federację tenisową

 

Jak dodano, Majchrzak w trakcie tymczasowego zawieszenia nie może brać udziału "w jakichkolwiek sankcjonowanych wydarzeniach tenisowych organizowanych przez organy zarządzające sportem".

 

26-letni zawodnik, obecnie 77. w światowym rankingu, opublikował dzień wcześniej w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym informował o wyniku kontroli antydopingowych, ale jednocześnie podkreślił swoją niewinność.

 

"Zmuszony jestem przekazać niezwykle trudną i druzgocącą dla mnie informację. W październiku i listopadzie 2022 roku przeszedłem kontrole antydopingowe, których wynik okazał się pozytywny. Z całą stanowczością podkreślam, iż nigdy, przenigdy świadomie nie zażyłem żadnej zakazanej substancji. Pozytywny wynik jest dla mnie ogromnym szokiem, tym bardziej, iż nie wiem, w jaki sposób niedozwolona substancja znalazła się w moim organizmie. Rozpocząłem najtrudniejszą walkę w moim życiu - walkę o udowodnienie swojej niewinności i powrót do sportu, który kocham" - napisał Majchrzak. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie