PŚ w biegach: Nadine Faehndrich i Richard Jouve wygrali sprinty w Beitostolen

Nadine Faehndrich oraz Richard Jouve wygrali sprinty techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w norweskim Beitostolen.

Szwajcarka Nadine Faehndrich oraz Francuz Richard Jouve wygrali sprinty techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w norweskim Beitostolen. Reprezentanci Polski odpadli w kwalifikacjach.

Faehndrich uzyskała w finale czas 2.57,31, wyprzedzając drugą na mecie Norweżkę Lottę Udnes Weng o 0,93 s. Trzecia była Finka Johanna Matintalo ze stratą 1,42 do Szwajcarki.

W pierwszej piątce znalazły się aż trzy reprezentantki Norwegii.

Monika Skinder zajęła w kwalifikacjach 41. miejsce, a Izabela Marcisz 49.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi czwarta w piątkowych zawodach Norweżka Tiril Udnes Weng - 618 pkt, druga jest Szwedka Frida Karlsson - 498, a trzecia Amerykanka Jessica Digins - 463 pkt.

Na 58. pozycji jest sklasyfikowana Marcisz - 71 pkt, a jedno miejsce niżej Skinder - 70 pkt.

Wśród mężczyzn najszybszy w finale okazał się Richard Jouve. Francuz uzyskał czas 2.36,37, wyprzedzając Włocha Simone Mocelliniego o 0,30 s i Szweda Calle Halfvarssona o 0,51.

Maciej Staręga zajął w kwalifikacjach 41. miejsce. Kamil Bury był 48., a jego brat Dominik uplasował się na 61. pozycji.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi czwarty tego dnia Norweg Paal Golberg - 656 pkt, drugi jest jego rodak Johannes Hoesflot Klaebo - 430, a trzeci Włoch Federico Pellegrino - 398.

Staręga zajmuje 40. miejsce z dorobkiem 112 pkt. Dominik Bury jest 83. (47 pkt), a Kamil Bury - 89 (43 pkt).