Puchar Świata w Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje

Puchar Świata w  Titisee-Neustadt: Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje
Dawid Kubacki

Dawid Kubacki uzyskał 145 m i zdecydowanie wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt. W pierwszej serii wystąpi siedmiu Polaków.

Drugi w kwalifikacjach był Norweg Halvor Egner Granerud - 140,5 m a trzeci Słoweniec Lanze Lanisek - 137,5 m.

Siódmy rezultat - 134,5 m miał Piotr Żyła. Na 20. pozycji uplasował się Paweł Wąsek - 132 m, na 28. Kamil Stoch - 128 m, na 33. Aleksander Zniszczoł - 133 m, na 39. Jakub Wolny - 130 m i na 50. Tomasz Pilch - 121 m.

Pucharowe konkursy odbywają się w tej niemieckiej miejscowości od 2001 roku, a biało-czerwoni siedem razy stawali na najwyższym stopniu podium. Adam Małysz wygrał trzy zawody, natomiast Kamil Stoch i Dawid Kubacki po dwa. Polacy byli na podium czternaście razy.

Lider PŚ Kubacki zgromadził 290 pkt i wyprzedza Austriaka Stefana Krafta - 285 oraz Laniska 236, Graneruda 231 i Żyłę 182. Na 19. miejscu sklasyfikowany jest Kamil Stoch - 58, a na 25. Paweł Wąsek - 34.

W klasyfikacji Pucharu Narodów liderami są Austriacy przed Norwegami i Polakami.