Niezwykły wyczyn reprezentacji Polski siatkarek! Pięć meczów bez straty seta i efektowny awans

Polskie siatkarki wygrały turniej EEVZA bez straty seta.

Reprezentacja Polski U17 siatkarek w ostatnim meczu mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) pokonała 3:0 reprezentację Łotwy. Polki awansowały do finałów mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu 2023 roku na Węgrzech i w Serbii.

We wcześniejszych meczach turnieju EEVZA Polki wygrywały po 3:0, pokonując kolejno: Gruzję, Estonię, Ukrainę i Litwę. Do awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy Polki potrzebowały wygranego seta z reprezentacją Łotwy.

– Gramy o zwycięstwo. Nie ma mowy o żadnej kalkulacji, przyjechaliśmy do Dyneburga wygrać turniej kwalifikacyjny i wszystkie mecze. Uczulałem dziewczyny, że taki jest cel na dzisiaj - zwycięstwo. Wierzę, że moje siatkarki rozumieją stawkę meczu i pokażą na co je stać – powiedział przed pierwszym gwizdkiem trener Krzysztof Janczak.

Początek meczu był wyrównany. Nasze siatkarki wyszły na prowadzenie 9:4 przy zagrywce Weroniki Janusz i po świetnych kontratakach Barbary Grejman i Nataszy Ornoch. Polki nie zwalniały tempa i po kolejnych dobrych rozegraniach Nadii Siudy i kombinacyjnych atakach prowadziły 19:9. Zwycięstwo w pierwszej partii, turnieju i awans do ME przypieczętował skuteczny atak z prawego skrzydła Hanny Kaczyńskiej.

W drugim secie trener Krzysztof Janczak utrzymał na boisku wyjściowy skład, a jego siatkarki odwdzięczyły się skuteczna grą pewnie ogrywając Łotyszki.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana, ale w kluczowych momentach nasze siatkarki pokazywały kto w tym tygodniu rządził w Dyneburgu. Polki bez straty seta wygrały doroczny turniej Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej.