PlusLiga: Indykpol AZS pewnie wygrał w Radomiu

Indykpol AZS Olsztyn wygrał 8/15 spotkań w pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

W spotkaniu 15. kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. Drużyna z Radomia poniosła dziesiątą ligową porażkę z rzędu. Olsztynianie odnieśli trzecie kolejne zwycięstwo.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku, gra obu ekip falowała. Pięć akcji z rzędu wygrali olsztynianie (8:11), ale gospodarze odrobili straty (15:15). Później na moment uzyskali przewagę, ale rywale odpowiedzieli kolejną punktową serią (17:21). Siatkarze Czarnych jeszcze złapali punktowy kontakt (20:21), ale decydujące akcje padły łupem przyjezdnych. Seta zamknął dwoma asami serwisowymi Robbert Andringa (20:25).

Siatkarze Indykpolu AZS udanie rozpoczęli kolejną partię (2:6). Radomianie próbowali gonić wynik, ale skuteczni w ataku goście utrzymywali przewagę (11:15, 16:20). Jeszcze w końcówce siatkarze Czarnych złapali punktowy kontakt (22:23), ale skuteczne ataki Taylora Averilla i Andringi rozstrzygnęły seta na korzyść olsztynian (22:25).

Trzeci set również toczył się przy przewadze siatkarzy z Olsztyna (6:8, 9:12, 13:17). Siatkarze z Radomia próbowali nawiązać walkę, ale nadal udane akcje przeplatali prostymi błędami. Siatkarze Indykpolu AZS spokojnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skutecznym atakiem Jan Król (18:25).

Skrót meczu Czarni - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Damian Schulz (17), Piotr Łukasik (13) – Czarni; Karol Butryn (12), Bartłomiej Lipiński (11), Taylor Averill (10) – Indykpol AZS. MVP: Taylor Averill (7/8 = 88% skuteczności w ataku + 3 bloki).

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)

Cerrad Enea Czarni: Michał Ostrowski, Wiktor Nowak, Paweł Rusin, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Piotr Łukasik – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Bartosz Firszt, Sebastian Warda. Trener: Paweł Woicki.
Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Jan Król, Karol Jankiewicz. Trener: Javier Weber.

Wyniki meczów 15. kolejki PlusLigi:

2022-12-10: PGE Skra Bełchatów – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:22, 25:17)
2022-12-10: Cuprum Lubin – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:27, 29:27, 18:25, 22:25)
2022-12-10: Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (20:25, 22:25, 18:25)
2022-12-11: Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-11: Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-12: Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-12: MKS Ślepsk Malow Suwałki – BBTS Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-13: Barkom Każany Lwów – PSG Stal Nysa (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).