PlusLiga: PGE Skra Bełchatów przerwała serię LUK Lublin

PGE Skra pewnie pokonała LUK.

W pierwszym meczu 15. kolejki PlusLigi PGE Skra Bełchatów wygrała z LUK Lublin 3:0. Gospodarze przerwali serię czterech zwycięstw drużyny z Lublina. Wygrali pewnie – jedynie w drugim secie przyjezdni zdołali doprowadzić do wyrównanej końcówki.

Kluczowa dla losów pierwszego seta okazała się punktowa seria bełchatowian od 7:6 do 14:6. Siatkarze LUK nie radzili sobie z dobrymi zagrywkami Mateusza Bieńka. PGE Skra przejęła kontrolę nad setem i spokojnie utrzymywała wyraźną przewagę. Partię efektownie, bo asem serwisowym zamknął Aleksandar Atanasijević (25:15).

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Set również toczył się przy przewadze Skry (8:6, 16:13). Lublinianie popisali się serią wygranych akcji i złapali kontakt (19:18). W końcówce jednak nie wykorzystali swoich szans na odrobienie strat. Zepsuli trzy ostatnie zagrywki, a jeden z tych błędów ustalił wynik na 25:22.

W trzecim secie wyrównany był jedynie początek. Goście trzymali kontakt z rywalami do stanu 11:10, a później inicjatywę przejęli bełchatowianie. Poszła punktowa seria przy zagrywkach Atanasijevicia (16:10) i Skra miała sytuację pod kontrolą. W końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek (22:12), a w ostatniej akcji meczu lublinianie zaserwowali w siatkę (25:17).

Najwięcej punktów: Aleksandar Atanasijević (12), Karol Kłos (11) – PGE Skra; Nicolas Szerszeń (13), Szymon Romać (10) – LUK. MVP: Karol Kłos, który rozegrał 400. mecz w PlusLidze (7/8 = 88% skuteczności w ataku + 4 bloki).

PGE Skra Bełchatów – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:22, 25:17)

PGE Skra: Mateusz Bieniek, Aleksandar Atanasijević, Dick Kooy, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Filippo Lanza – Kacper Piechocki (libero) oraz Jakub Rybicki. Trener: Joel Banks.
LUK: Jakub Wachnik, Jeffrey Jendryk, Marcin Komenda, Nicolas Szerszeń, Jan Nowakowski, Szymon Romać – Dustin Watten (libero) oraz Cristiano Torelli Mello Tavares, Szymon Gregorowicz (libero), Wojciech Włodarczyk. Trener: Dariusz Daszkiewicz.