PŚ w biegach: Paal Golberg najszybszy na 10 km klasykiem w Beitostolen

Norweg Paal Golberg był najszybszy na dystansie 10 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Beitostolen. Drugi był jego rodak Didrik Toen Toenseth, a trzeci Brytyjczyk Andrew Musgrave. Najlepszy z Polaków Dominik Bury zajął 45. miejsce.

Golberg uzyskał czas 23.55,6 i miał 7,6 s przewagi nad Toensethem. Musgrave stracił do zwycięzcy 10,3 s. W pierwszej dziesiątce zawodów w Norwegii znalazło się aż sześciu reprezentantów tego kraju. Emil Iversen był czwarty, Martin Loewstroem Nyenget piąty, Mikael Gunnulfsen ósmy, a Hans Christer Holund dziewiąty.

Bury uzyskał wynik 25.22,5. Drugi z biało-czerwonych Maciej Staręga czasem 26.30,4 zajął 66. miejsce. Bieg ukończyło 73 zawodników.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Golberg, który zgromadził 756 pkt i jest najlepszy zarówno w sprintach, jak i biegach dystansowych. Za nim plasują się kolejni Norwegowie: Johannes Hoesflot Klaebo - 430 i Martin Loewstroem Nyenget - 426. Maciej Staręga ma 112 pkt i jest 45., Bury z dorobkiem 53 punktów zajmuje 80. miejsce, a jego brat Kamil z 43 punktami jest 93.

Wcześniej na dystansie 10 km rywalizowały kobiety. Zwyciężyła Finka Kerttu Niskanen, a jedyna Polka w stawce Karolina Kukuczka zajęła 58. miejsce.