PŚ w biegach: Kerttu Niskanen najlepsza na 10 km klasykiem w Beitostolen

PŚ w biegach: Niskanen najlepsza na 10 km klasykiem w Beitostolen

Finka Kerttu Niskanen wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w norweskim Beitostolen. Jedyna Polka w stawce Karolina Kukuczka zajęła 58. miejsce.

Niskanen uzyskała czas 26.56,3. Drugie miejsce ze stratą 12,7 s wywalczyła Norweżka Anne Kjersti Kalvaa, a trzecia była Szwedka Frida Karlsson - strata 16,5. Kukuczka uzyskała czas o 5.55,6 gorszy od zwyciężczyni.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi siódma w sobotnich zawodach Norweżka Tiril Udnes Weng - 690 pkt, druga jest Szwedka Frida Karlsson - 588, a trzecia Amerykanka Jessica Digins - 538 pkt. Na 62. pozycji jest sklasyfikowana Izabela Marcisz - 71 pkt, a jedno miejsce niżej Monika Skinder - 70 pkt. W punktacji biegów dystansowych prowadzi Karlsson - 479.