PŚ w saneczkarstwie: Egle i Loch najlepsi w jedynkach, Polacy bez sukcesów

Austriaczka Madeleine Egle wygrała w kanadyjskim Whistler zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie. Polski zajęły odległe miejsca - Klaudia Domaradzka była 25, a Natalia Jamróz 30. W jedynkach mężczyzn najlepszy był Niemiec Felix Loch, a Arkadiusz Trojga nie ukończył drugiego ślizgu.

Miejsca na podium uzupełniły Niemki. Egle o 0,024 s. wyprzedziła Julię Taubitz i o 0,045 s. Merle Fraebel. Domaradzka straciła do zwyciężczyni 1,274 s., a Jamróz 1,935 s.

W klasyfikacji PŚ po trzech zawodach prowadzi Egle (300 pkt) przed Taubits (225) i Amerykanką Emily Sweeney (206). Domaradzka jest 21, a Jamróz 23.

Loch o 0,034 s. wyprzedził Austriaka Wolfganga Kindla i 0,07 s. Włocha Dominika Fischnallera. W punktacji PŚ prowadzi Kindl - 225 pkt, przed rodakiem Nico Gleirscherem - 246 i Fischnallerem - 195. Na 26. miejscu klasyfikowany jest Mateusz Sochowicz.