Trzecie zwycięstwo Rawlplug Sokoła

Rawlplug Sokół wygrał trzeci mecz w Energa Basket Lidze.

Rawlplug Sokół wygrał trzeci mecz w Energa Basket Lidze. Tym razem drużyna z Łańcuta pokonała Suzuki Arkę Gdynia 85:74.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane - było to możliwe dzięki zagraniom z jednej strony Coreya Sandersa, a z drugiej Jamesa Florence’a. Po trafieniach z dystansu Bartłomieja Wołoszyna i Novaka Musicia to przyjezdni mieli przewagę w końcówce, ale w ostatniej akcji Corey Sanders doprowadził do remisu po 18. Po serii 7:0 i trójce Michała Kołodzieja gospodarze uciekali nawet na osiem punktów w drugiej kwarcie. Mimo odpowiedzi w wykonaniu Treya Wade’a i Adriana Boguckiego, Rawlplug Sokół utrzymywał się na prowadzeniu. Aktywni byli Delano Spencer i Mateusz Szczypiński, a ostatecznie dzięki akcji wykończonej przez Adama Kempa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:32.

W trzeciej kwarcie James Florence dwoił się i troił, aby odrobić straty swojego zespołu. Zespół trenera Marka Łukomskiego kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie. Świetnie prezentował się Corey Sanders, a swoje akcje kończył też Delano Spencer. Po 30 minutach było więc 58:49. W kolejnej części meczu ekipa z Łańcuta grała… jeszcze lepiej! Po trójce Mateusza Szczypińskiego przewaga wzrosła aż do 15 punktów. Suzuki Arka co prawda w końcówce starała się jeszcze poprawić rezultat, ale Rawlplug Sokół miał już wszystko pod kontrolą. Ostatecznie zwyciężył 85:74.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Corey Sanders z 24 punktami i 6 asystami. 19 punktów i 5 asyst dla gości zanotował James Florence.

Rawlplug Sokół Łańcut - Suzuki Arka Gdynia 85:74 (18:18, 25:14, 15:17, 27:25).

Punkty:

Rawlplug Sokół Łańcut: Corey Sanders 24, Delano Spencer 22, Mateusz Szczypiński 14, Raynere Thornton 10, Adam Kemp 6, Michał Kołodziej 5, Filip Struski 2, Mateusz Bręk 2, Przemysław Wrona 0, Marcin Nowakowski 0.

Suzuki Arka Gdynia: James Florence 19, Novak Music 14,Trey Wade 12, Adrian Bogucki 10, Dominik Wilczek 8, Bartłomiej Wołoszyn 7, Adam Hrycaniuk 2, Jordan Harris 2, Wiktor Sewioł 0, Adrian Pajkert 0.