Co z pasem, o który walczył Jan Błachowicz? Dana White zabrał głos

Sporty walki
Co z pasem, o który walczył Jan Błachowicz? Dana White zabrał głos
fot. Polsat Sport
Dana White zabrał głos po walce Jana Błachowicza

Jan Błachowicz (29-9-1, 9 KO, 9 SUB) i Magomed Ankalaev (17-1-1, 9 KO) na gali UFC 282 walczyli o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Pojedynek zakończył się remisem. W tej sytuacji pas pozostał wakujący. Dana White zabrał głos w tej sprawie.

"Cieszyński Książę" miał szansę, by odzyskać mistrzowski pas kategorii półciężkiej, który stracił po porażce z Gloverem Teixeirą (33-8, 18 KO, 10 SUB) na gali UFC 267. Mimo to ani Polak, ani rywalizujący z nim Ankalaev, nie byli w stanie zakończyć mistrzowskiej walki przed czasem. Sędziowie punktowi natomiast stwierdzili, że w tym pojedynku padł remis. Przez to nadal nie znamy mistrza wagi półciężkiej w UFC. 

 

ZOBACZ TAKŻE: UFC 282. Jan Błachowicz zabrał głos po walce. "Ankalaev powinien otrzymać pas"

 

Warto przypomnieć, że początkowo Błachowicz nie miał występować w walce wieczoru. Najpierw zaplanowane było, że dojdzie do starcia między Jirim Prochazką (29-3, 25 KO, 3 SUB) a Teixeirą. Czech jednak doznał poważnej kontuzji, przez co zdecydował się zwakować tytuł. Włodarze UFC chcieli, by przeciwnikiem Teixeiry został Ankalaev. Mimo to Brazylijczyk odrzucił ofertę. Dzięki temu pojedynek Błachowicza stał się walką wieczoru.

 

Po remisowym pojedynku Błachowicz - Ankalaev zastanawiano się, kto teraz zawalczy o mistrzowski pas. Dana White szybko rozwiał wszelkie wątpliwości. Szef UFC wypowiedział się na ten temat podczas konferencji prasowej po gali UFC 282. 

 

- Glover Teixeira kontra Jamahal Hill w Brazylii. To już pewne - powiedział White. 

 

 

Zatem o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej powalczą Glover Teixeira i Jamahal Hill (11-1-1, 7 KO). Wiemy również, że do tego pojedynku dojdzie w Brazylii. Nie znamy jednak jeszcze daty walki. 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie