PlusLiga: Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk. Gospodarze wygrali trzeci mecz z rzędu

Projekt Warszawa

Projekt Warszawa odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. Siatkarze ze stolicy pokonali 3:0 Trefl Gdańsk.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obie drużyny szły łeb w łeb i zdobywały punkty na zmianę. Taki stan utrzymywał się aż do wyniku 24:24, kiedy jasnym stało się, że trzeba będzie grać na przewagi. Jako pierwsi zapunktowali goście z Gdańska, ale później inicjatywę przejęli już gospodarze. Najpierw wyrównali na 25:25, a później zdobyli dwa kolejne oczka i wygrali 27:25.

W drugim secie także nie było zdecydowanego faworyta. Przez większość czasu zespół z Warszawy miał jeden lub dwa punkty przewagi, ale Trefl nie pozwalał na zwiększenie tego dystansu. Momentami gdańszczanie potrafili także wyjść na prowadzenie. Końcówka partii znów należała jednak do miejscowych. Przy stanie 23:22 zapunktowali dwa razy z rzędu i wygrali 25:23.

Trzecią odsłonę meczu znakomicie rozpoczęli warszawianie. Szybko zbudowali przewagę i doprowadzili do wyniku 11:5. Trefl nie zamierzał oddawać spotkania bez walki i w pewnym momencie zmniejszył różnicę do trzech punktów. Na wygraną w trzecim secie gości stać jednak nie było. Zawodnicy Projektu spokojnie rozegrali końcówkę partii i wygrali 25:20.

Projekt Warszawa - Trefl Gdańsk 3:0 (27:25, 25:22, 25:20)