UFC 282: Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev bez pasa! Zaskakujący werdykt

Sporty walki
UFC 282: Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev bez pasa! Zaskakujący werdykt
fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz (z lewej)

Jan Błachowicz (29-9-1, 9 KO, 9 SUB) i Magomed Ankalaev (17-1-1, 9 KO) nie mogą być zadowoleni po walce, która miała miejsce podczas UFC 282. Ich starcie zakończyło się remisem (48-47, 46-48, 47-47). W tej sytuacji mistrzowski pas w kategorii półciężkiej pozostał wakujący.

Pierwotnie w walce wieczoru gali UFC 282 mieli się zmierzyć Jiri Prochazka i Glover Teixeira. Czech doznał jednak poważnej kontuzji i ze względu długą rekonwalescencję zdecydował się zwakować mistrzowski pas. W tej sytuacji, UFC chciało zestawić Teixeirę i Ankalaeva. Brazylijczyk odmówił. Ostatecznie, szansę walki o tytuł dostali Błachowicz i Ankalaev.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz zabrał głos po walce. "On powinien otrzymać pas"

 

- Już kilka najważniejszych pojedynków w moim życiu już było. Nie myślę o tym w tych kategoriach, aby nie wkładać sobie tej presji do głowy - mówił przed walką "Cieszyński Książę".

 

Sam pojedynek Błachowicza i Ankalaeva przez pierwsze trzy rundy był dość wyrównany. Polak, szczególnie w drugiej i trzeciej odsłonie, trafiał rywala niskimi kopnięciami, zmuszając go do zmiany pozycji. W czwartej Ankalaev sprowadził Błachowicza do parteru i Polak przeżywał trudne chwile... Na początku piątego starcia Ankalaev ruszył do ataku i walka przez blisko pięć minut toczyła się w parterze, gdzie dominował młodszy z zawodników. Ostatecznie, o werdykcie zdecydowali sędziowie. Ich zdaniem, był remis (48-47, 46-48, 47-47).

 

Błachowicz jest związany z UFC od 2014 roku. W swojej karierze walczył między innymi z Coreyem Andersonem, Alexandrem Gustafssonem, Jaredem Cannonierem, Lukiem Rockholdem, Dominickiem Reyesem, Israelem Adesanyą i Gloverem Teixeirą. Od 27 września 2020 r. do 30 października 2021 r. był mistrzem tej organizacji.

 

Marcin Ciechański/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie