NBA: Przerwana seria zwycięstw New Orleans Pelicans

NBA

Koszykarze New Orleans Pelicans przegrali na wyjeździe z Utah Jazz 100:121. Tym samym dobiegła końca ich seria siedmiu zwycięstw z rzędu w lidze NBA. Boston Celtics pokonali po dogrywce Los Angeles Lakers 122:118 i umocnili się na prowadzeniu w Konferencji Wschodniej.

W drużynie Pelicans wyróżniającym się zawodnikiem był Zion Williamson, który zdobył 26 punktów, zanotował dziewięć zbiórek, pięć asyst i dwa przechwyty. Po stronie Jazz Malik Beasley miał 21 pkt, dwie zbiórki i cztery asysty. Jazz w trzeciej kwarcie wyszli na prowadzenie 91:71, którego nie oddali do końca spotkania. Mimo porażki Pelicans nadal prowadzą w Konferencji Zachodniej z dorobkiem 18 zwycięstw i dziewięciu porażek.

W trzeciej kwarcie Celtics prowadzili z Lakersami 20 punktami. Jednak później zawodnicy trenera Darvina Hama zdobyli 22 punkty z rzędu. Na cztery minuty przed końcem czwartej kwarty po rzutach LeBrona Jamesa prowadzenie Lakers urosło do 13 pkt. Celtics wrócili jednak do gry. Rzut Jaysona Tatuma dał im remis 110:110. Wcześniej James nie wykorzystał szansy pudłując rzut na zwycięstwo.

Celtics wygrali dogrywkę 12:8. Na dwie minuty przed końcem Tatum dał swojej ekipie pięciopunktowe prowadzenie (119:114), którego Celtics nie oddali.

Tatum skończył noc z dorobkiem 44 pkt, dziewięciu zbiórek oraz sześciu asyst. Dobrze wypadł również Jaylen Brown - 25 pkt, 15 zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty. Po stronie Lakers najbardziej wyróżniali się Anthony Davis - 37 punktów, 12 zbiórek i trzy asysty oraz LeBron James - 33 pkt, dziewięć zbiórek i dziewięć asyst.

Houston Rockets wygrali z Phoenix Suns 111:97. Na ławkę trenerską drużyny z Houston wrócił Stephen Silas – syn Paula Silasa, zmarłego w niedzielę byłego zawodnika i trenera NBA. Zawodnikom bardzo zależało, by ten mecz zadedykować swojemu szkoleniowcowi. Rockets objęli prowadzenie w pierwszej kwarcie meczu i na żadnym jego etapie nie musieli gonić Suns.

- Cieszę się, że znów zobaczyłem chłopaków. Chciałem, żeby ten mecz jak najszybciej się skończył, bo teraz czuję, że zaczynam wracać do normalności – powiedział Stephen Silas.

Phoenix Suns doznali piątej porażki z rzędu i zajmuja obecnie czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej.

Milwaukee Bucks pokonali u siebie Golden State Warriors 128:111. Gospodarze do przerwy prowadzili 64:52. W trzeciej kwarcie Khris Middleton trafił za trzy punkty, co dało jego drużynie 21-punktową przewagę. Najskuteczniejszy zawodnik Bucks Giannis Antetokounmpo skończył mecz z dorobkiem 30 pkt, 12 zbiórek i pięciu asyst.

Koszykarze Philadelphia 76ers zdobyli aż 80 punktów w pierwszej połowie spotkania i pokonali Sacramento Kings 123:103. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo klubu z Filadelfii. Najlepszym zawodnikiem meczu był Joel Embiid - 31 pkt, siedem zbiórek, dwie asysty, przechwyt i blok.