Puchar Challenge siatkarek: Porażka IŁ Capital Legionovii Legionowo

Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo przegrały we Włoszech z Reale Mutua Fenera Chieri 0:3 w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Challenge. Rewanż zostanie rozegrany już w czwartek, również w Chieri.

IŁ Capital Legionovia w 1/32 finału wygrała rywalizację z greckim ASP Thetis Voula. Pierwsze spotkanie w Grecji legionowianki co prawda przegrały 0:3, ale w drugim zrewanżowały się rywalkom również w trzech setach, więc o awansie decydował złoty set. Legionovia zwyciężyła w nim 15:10.

W pierwszym spotkaniu z Reale Mutua Fenera Chieri siatkarki z Legionovii nie miały wiele do powiedzenia. W żadnym z trzech setów nie zdołały zdobyć dwudziestu punktów. Marta Duda (11) i Aleksandra Jedut (10) zdobyły najwięcej punktów dla drużyny z Legionowa. U zwyciężczyń najlepiej punktowały Helena Cazaute (15) i Kaja Grobelna (13).

W zespole z Chieri wystąpiła również Olivia Różański. Przyjmująca reprezentacji Polski w latach 2020–22 była zawodniczką Legionovii. W meczu przeciwko byłemu klubowi zagrała w wyjściowym składzie i wywalczyła 8 punktów.

Reale Mutua Fenera Chieri‎ – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:14, 25:18, 25:16)