Drużyna Joanny Wołosz udanie rozpoczęła KMŚ siatkarek 2022

Siatkówka
Drużyna Joanny Wołosz udanie rozpoczęła KMŚ siatkarek 2022
fot. FIVB
Imoco Conegliano - Praia Clube 3:0.

Siatkarki Prosecco Doc Imoco Conegliano rozpoczęły rywalizację w Klubowych Mistrzostwach Świata 2022. W pierwszym meczu turnieju pewnie wygrały z brazylijskim Dentil Praia Clube 3:0. W zwycięskiej ekipie udane spotkanie rozegrała Joanna Wołosz.

W swym pierwszym meczu w KMŚ 2022 siatkarki Imoco Volley pewnie pokonały Dentil Praia Clube 3:0, choć brazylijska drużyna fragmentami toczyła wyrównaną walkę. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Isabelle Haak, która wywalczyła dla Imoco Volley 24 oczka. Pięć punktów do dorobku drużyny dołożyła Joanna Wołosz (3 atak + 1 as + 1 blok).

Zobacz także: Sir Safety Susa Perugia wygrała KMŚ siatkarzy 2022

 

Zwycięstwo zapewniło ekipie z Conegliano awans do półfinału, gdyż w pierwszym meczu siatkarki Dentil Praia Clube przegrały 0:3 z Eczacibasi i nie mają już szans na awans. O tym, kto wygra grupę A zadecyduje więc piątkowe starcie drużyn z Italii i Turcji.

 

Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarek są rozgrywane w tureckim mieście Antalya. Uczestniczy w nich sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy: Prosecco Doc Imoco Conegliano, Eczacibasi Stambuł, Dentil Praia Clube (grupa A), VakifBank SK, Gerdau/Minas, Kuanysz Pietropawłowsk (grupa B). Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów. Wielki finał KMŚ siatkarek 2022 zaplanowano na 18 grudnia.

 

Prosecco Doc Imoco Conegliano – Dentil Praia Clube 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

 

WYNIKI I TABELE KLUBOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA SIATKAREK 2022

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie