LM siatkarzy: Udana kolejka polskich drużyn. Wyniki, tabele, skróty meczów

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała Hebar Pazardżik 3:0.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla i Aluronu CMC Warty Zawiercie udanie rozpoczęli rundę rewanżową Ligi Mistrzów, wygrywając spotkania 3:0. Obie ekipy niezmiennie są liderami swoich grup. W grupie D Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w środę wygrała u siebie z belgijskim Decospanem VC Menen 3:0, utrzymała pozycję wicelidera. Na prowadzeniu pozostaje włoski Itas Trentino.

Jastrzębianie pokonali we wtorek francuski Montpellier HSC VB. Dwa pierwsze sety były wyrównane i zacięte, jednak końcówki lepiej rozegrali siatkarze z Polski. Trzecią partię kontrolowali natomiast od początku do końca. Pozostają tym samym niepokonani w tej edycji Ligi Mistrzów i zajmują pierwsze miejsce w grupie A.

Zespół Aluron CMC Warta Zawiercie również w trzech setach pokonał bułgarski Hebar Pazardżik. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego mieli problemy w pierwszej partii, którą wygrali dopiero po grze na przewagi, ale dwie kolejne odsłony mieli pod całkowitą kontrolą. Podobnie jak jastrzębianie utrzymali więc pozycję lidera w grupie B.

Kędzierzynianie bez problemów pokonali w trzech setach belgijskiego outsidera, który jedynie w trzeciej partii był w stanie nawiązać z rywalami walkę. Podopieczni trenera Tuomasa Sammelvuo niezmiennie są na drugim miejscu w grupie, tracąc trzy punkty do zespołu z Trydentu.

W czwartek zwycięstwo odnieśli siatkarze Sir Safety Perugia, w którym występuje dwóch reprezentantów Polski - Wilfredo Leon oraz Kamil Semeniuk. Ich drużyna pozostaje niepokonana w tej edycji Ligi Mistrzów i wciąż jest liderem grupy E.

W LM bierze udział 20 zespołów. Zwycięzcy pięciu grup automatycznie awansują do ćwierćfinału, a pięć ekip z drugich miejsc oraz jedna z trzeciej lokaty z najlepszym bilansem wystąpią w barażach (mecz i rewanż). Triumfatorzy tych par uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów.

Wyniki 4. kolejki Ligi Mistrzów i tabele "polskich" grup:

grupa A
Jastrzębski Węgiel - Montpellier HSC VB 3:0 (25:23, 27:25, 25:20)
VfB Friedrichshafen - Vojvodina NS Seme Nowy Sad 3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:23)