Perugia nie zwalnia tempa! Dobry mecz Kamila Semeniuka w LM siatkarzy

Siatkarze Perugii wygrali czwarty mecz w tej edycji CEV Champions League.

Sir Sicoma Monini Perugia wygrała z Ziraat Bankasi Ankara 3:1 w meczu 4. kolejki grupy E Ligi Mistrzów siatkarzy. Kamil Semeniuk zagrał w wyjściowym składzie, a Wilfredo Leon odpoczywał po sukcesie w Klubowych Mistrzostwach Świata. Siatkarze Perugii odnieśli czwarte zwycięstwo w tej edycji CEV Champions League.

Perugia w miniony weekend wygrała Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy. W finale turnieju rozgrywanego w Betim w Brazylii pokonała Itas Trentino 3:1.

W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów przeciwko tureckiej drużynie Ziraat Bankasi trener Andrea Anastasi dał odpocząć kilku siatkarzom. Nie zagrał przyjmujący Wilfredo Leon, w wyjściowym składzie nie pojawił się również rozgrywający Simone Giannelli.

Mimo braku tych zawodników, gospodarze pewnie wygrali premierową partię. Co prawda rywale do pewnego momentu mieli nawet minimalną przewagę (15:16), ale końcówka przebiegała pod dyktando Perugii. Serią dobrych zagrywek popisał się Kamil Semeniuk, a seta zamknął punktowy blok (25:17).

Druga partia dość niespodziewanie padła łupem drużyny z Ankary, która miała przewagę od początku (3:7) i utrzymywała ją na przestrzeni seta (12:16, 14:21). W ostatniej akcji skutecznie zaatakował Bedirhan Bulbul (19:25).

Niemoc siatkarzy Perugii nie trwała jednak długo. W trzecim secie gospodarze odzyskali inicjatywę. Odskoczyli rywalom, gdy dwoma asami serwisowymi popisał się Oleg Płotnicki (12:6). Po skutecznym ataku Semeniuka różnica była już wyraźna (17:8). Wynik na 25:17 ustalił atakiem blok-aut Płotnicki.

Scenariusz kolejnej partii był podobny – skuteczniejsza w ataku Perugia szybko wypracowała solidną zaliczkę i spokojnie zmierzała po zwycięstwo. Asa serwisowego dołożył Semeniuk (14:7), dobrze punktował Jesús Herrera Jaime, a spotkanie zakończyła przestrzelona zagrywka gości. Po raz trzeci w tym spotkaniu siatkarze Perugii wygrali 25:17.

Skrót meczu Perugia - Ziraat Bankasi:

Kamil Semeniuk wywalczył w tym meczu 16 punktów (12/19 = 63% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 3 bloki). Jesus Herrera Jaime był najlepiej punktującym graczem (19) i MVP spotkania. Oleg Płotnicki dołożył 18 oczek. W drużynie z Ankary najwięcej punktów zdobył Wouter ter Maat (15).

Sir Sicoma Monini Perugia odniosła czwarte zwycięstwo w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Wcześniej pokonała u siebie ACH Volley Lublana 3:0, Ziraat Bankasi 3:1 na wyjeździe i SWD powervolleys Duren 3:0 – również w meczu wyjazdowym. Z bilansem meczów 4–0, 12 punktami (sety 12–2) jest liderem tabeli grupy E.

Sir Sicoma Monini Perugia – Ziraat Bankasi Ankara 3:1 (25:17, 19:25, 25:17, 25:17)