Siatkarki Legionovii odpadły z Pucharu Challenge

Siatkarki Legionovii zakończyły swą przygodę z Pucharem Challenge.

Siatkarki IŁ Capital Legionovia Legionowo ponownie przegrały we Włoszech z Reale Mutua Fenera Chieri 0:3 w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Challenge. Odpadły tym samym z rywalizacji.

Pierwsze starcie polski zespół przegrał w trzech setach. Drugie spotkanie również odbyło się w Chieri, mimo że w roli gospodarza występowała Legionovia.

Podobnie jak pierwsze spotkanie, również rewanż toczył się pod dyktando ekipy z Italii. Najlepiej punktującą zawodniczką Legionovii była Aleksandra Dudek, która wywalczyła 8 oczek. W zwycięskiej drużynie najwięcej punktów wywalczyły Francesca Villani (15), Olivia Różański (12) i Maja Storck (12).

Włoska drużyna w 1/8 finału zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Panathinaikosu Ateny i Neptunes Nantes.

IŁ Capital Legionovia w 1/32 finału wygrała rywalizację z greckim ASP Thetis Voula. Pierwsze spotkanie w Grecji legionowianki co prawda przegrały 0:3, ale w drugim zrewanżowały się rywalkom również w trzech setach, więc o awansie decydował złoty set. Legionovia zwyciężyła w nim 15:10. Po porażkach z Reale Mutua Fenera Chieri‎ polski klub odpadł z Pucharu Challenge.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Reale Mutua Fenera Chieri‎ 0:3 (12:25, 18:25, 15:25)