PlusLiga: Podział punktów w Radomiu

Siatkarze LUK Lublin wygrali w Radomiu.

W spotkaniu 16. kolejki PlusLigi siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom przegrali z LUK Lublin 2:3. W rywalizacji obu ekip nie zabrakło zaciętej walki i ciekawych akcji. Drużyna z Radomia poniosła jedenastą porażkę z rzędu, a od ponad roku nie wygrała meczu na własnym boisku.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od bardzo długiej wymiany. Później toczyła się przy przewadze gospodarzy (11:8, 19:15), którzy dobrze prezentowali się w polu zagrywki. W końcówce lublinianie złapali kontakt (21:20), ale Cerrad Enea Czarni obronili przewagę. W ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Damian Schulz (25:23).

Set numer dwa rozpoczął się od falstartu gospodarzy (0:8), a różnica punktowa szybko osiągnęła dziesięć oczek (1:11). Radomianie próbowali wygrzebać się z początkowej zapaści. Nawiązali walkę i w końcówce zmniejszyli punktowy dystans (19:23). Siatkarze LUK dowieźli jednak przewagę do końca. Wynik na 21:25 ustalił skutecznym atakiem Szymon Romać.

Gospodarze dobrze rozpoczęli trzecią partię (4:1), ale przegrali pięć kolejnych akcji (4:6). Przez pewien czas oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip, ale w środkowej części seta inicjatywę przejęli siatkarze z Lublina (15:19). Byli skuteczniejsi w ataku i popełniali mniej błędów od gospodarzy. W końcówce nie zabrakło dyskusji pod siatką, brakowało natomiast emocji sportowych. Goście pewnie wygrali, a w ostatniej akcji seta ze środka uderzył Jeffrey Jendryk (18:25).

Czwarta odsłona od początku toczyła się przy przewadze drużyny z Radomia. Tym razem to gospodarze byli skuteczniejsi w ofensywie. W środkowej części seta wydawało się, że pewnie wygrają tę partię – po ataku Mauricio Borgesa prowadzili 15:9. W końcówce jednak podali rękę rywalom (20:18). Mimo tego, zdołali utrzymać przewagę, a po skutecznym ataku Schulza (25:22) doprowadzili do tie-breaka.

W decydującym secie, po wyrównanym początku, do głosu doszli lublinianie. Po skutecznym ataku Jendryka goście mieli trzy oczka zaliczki przy zmianie stron (5:8). Po niej dwoma asami popisał się Szymon Romać i był to kluczowy fragment seta. Kolejnego asa - na wagę piłki meczowej posłał Nicolas Szerszeń (7:14), który dwie akcje później zamknął mecz atakiem z drugiej linii (8:15).

Skrót meczu Czarni - LUK:

Najwięcej punktów: Damian Schulz (29), Paweł Rusin (16), Mauricio Borges (13) – Czarni; Szymon Romać (22), Nicolas Szerszeń (17), Wojciech Włodarczyk (17) – LUK. MVP: Szymon Romać (15/37 = 41% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 4 bloki).

Minął już ponad rok od ostatniego ligowego zwycięstwa siatkarzy Cerrad Enea Czarnych w Radomiu! 11 grudnia 2021 roku pokonali PSG Stal Nysa 3:1, jeszcze w starej hali przy ul. Narutowicza.

Cerrad Enea Czarni Radom – LUK Lublin 2:3 (25:23, 21:25, 18:25, 25:22, 8:15)

Czarni: Paweł Rusin, Michał Ostrowski, Wiktor Nowak, Mauricio Borges, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Maciej Nowowsiak (libero), Sebastian Warda, Matthew West. Trener: Paweł Woicki.
LUK: Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Szymon Romać, Nicolas Szerszeń, Jeffrey Jendryk – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Dustin Watten (libero), Mateusz Malinowski, Jakub Wachnik. Trener: Dariusz Daszkiewicz.

Wyniki meczów 16. kolejki PlusLigi:

2022-12-15: Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 25:21, 21:25, 25:20)
2022-12-16: MKS Ślepsk Malow Suwałki – PSG Stal Nysa 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)
2022-12-16: Cerrad Enea Czarni Radom – LUK Lublin 2:3 (25:23, 21:25, 18:25, 25:22, 8:15)
2022-12-17: PGE Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-17: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-17: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-18: Projekt Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów (niedziela, godzina 13.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-18: Barkom Każany Lwów – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).