PlusLiga: Wyjazdowe zwycięstwo PSG Stali Nysa

Siatkarze Stali Nysa wygrali w Suwałkach.

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z PSG Stalą Nysa 0:3 w spotkaniu 16. kolejki PlusLigi. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego wracają do dobrej dyspozycji po serii czterech porażek i wygrali drugie spotkanie z rzędu.

W pierwszym secie, po wyrównanym początku (8:8), inicjatywę przejęli goście. Odskoczyli na cztery oczka (8:12) i utrzymywali przewagę do końca. Gospodarze na tle rywali blado prezentowali się w tej części meczu w bloku (1–7) i polu zagrywki (1–3). Końcówka seta toczyła się pod kontrolą nysan, a ich wygraną przypieczętował skutecznym atakiem Nicolas Zerba (18:25).

Siatkarze Stali dobrze rozpoczęli również drugą odsłonę (2:5). Gospodarze szybko odrobili straty, ale rywale odbudowali przewagę w środkowej części seta (10:14, 13:18). W końcówce suwalczanie ruszyli w pogoń, po asie serwisowym Pawła Halaby było 23:24, ale przestrzelona zagrywka w kolejnej akcji zamknęła seta.

Gospodarze uzyskali przewagę na początku trzeciej partii (5:3), później jeszcze odskoczyli na trzy oczka po punktowej zagrywce Adriana Buchowskiego (12:9). Rywale odpowiedzieli jednak dwoma asami Jakuba Abramowicza i odrobili straty (12:12). Później uzyskali przewagę (14:17), którą utrzymywali w końcówce. Kamil Kwasowski skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową, a po chwili uderzenie gospodarzy w aut zakończyło rywalizację (21:25).

Skrót meczu Ślepsk - Stal:

Najwięcej punktów: Bartosz Filipiak (16) – Ślepsk; Michał Gierżot (15), Wassim Ben Tara (14), Kamil Kwasowski (13) – PSG Stal. Goście byli skuteczniejsi w ataku ( 44%–51%), lepiej punktowali zagrywką (3–5) oraz blokiem (2–10). MVP: Michał Gierżot (12/19 = 63% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok).

MKS Ślepsk Malow Suwałki – PSG Stal Nysa 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)

Ślepsk: Andreas Takvam, Matias Sanchez, Miran Kujundzić, Cezary Sapiński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mariusz Magnuszewski, Adrian Buchowski, Dominik Depowski. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Stal: Kamil Kwasowski, Jakub Abramowicz, Wassim Ben Tara, Michał Gierżot, Tsimafei Zhukouski, Nicolas Zerba – Kamil Dembiec (libero) oraz Szymon Biniek (libero), Kento Miyaura, Zouheir El Graoui, Patryk Szczurek. Trener: Daniel Pliński.