MŚ w pływaniu: Srebrny medal Katarzyny Wasick na 50 m st. dowolnym

Srebrny medal Wasick na 50 m st. dowolnym

Katarzyna Wasick, czasem 23,55 s, zdobyła srebrny medal w wyścigu na 50 m stylem dowolnym mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie w Melbourne. Szybsza od Polki była Australijka Emma McKeon, która wynikiem 23,04 ustanowiła rekord mistrzostw.

Na najniższym stopniu podium stanęła Brytyjka Anna Hopkin - 23,68 s.

Wasick popłynęła nieco słabiej niż w piątkowym półfinale, w którym miała najlepszy czas - 23,37. W decydującym wyścigu McKeon zdołała się wyraźnie poprawić. To czwarty złoty medal Australijki na tej imprezie. Wcześniej była najlepsza na 100 m kraulem oraz z koleżankami w sztafetach 4x100 m st. dowolnym i 4x50 stylem zmiennym.

30-letnia Polka po raz drugi w karierze stanęła na podium imprezy tej rangi. W ubiegłorocznych MŚ była w tej konkurencji trzecia.

To drugi medal dla Polski w Melbourne. W piątek brązowy na 50 m stylem grzbietowym wywalczył Kacper Stokowski.

W sobotę z biało-czerwonych zaprezentował się jeszcze Jakub Majerski. Czas 49,86 dał mu dziewiąte miejsce w półfinale 100 m stylem motylkowym i zabraknie go w decydującym wyścigu.