PŚ w biathlonie: Elvira Oeberg wygrała bieg na dochodzenie w Annecy

Elvira Oeberg zwyciężyła w biegu na dochodzenie na 10 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata we francuskim Annecy.

Szwedka Elvira Oeberg zwyciężyła w biegu na dochodzenie na 10 km w zawodach biathlonowego Pucharu Świata we francuskim Annecy. Najlepsza z Polek Kamila Żuk została sklasyfikowana na 33. miejscu, zdobywając pierwsze w sezonie punkty.

Szwedka Anna Magnusson jako pierwsza wyruszyła w niedzielę na trasę z kilkusekundową przewagą nad najbliższymi rywalkami. Zaliczka okazała się niewystarczająca. Skandynawka straciła blisko trzy minuty do triumfatorki (2.59,5) i zajęła 13. miejsce.

Bieg wygrała jej rodaczka Oeberg, która przystępowała do niedzielnej rywalizacji z ósmej pozycji z dość pokaźną stratą 34 s. Szwedka nie dość, że strzelała rewelacyjnie, to na trasie nie miała sobie równych. Z pierwszej trzydziestki żadnej zawodnicze nie udało się uniknąć błędu na strzelnicy.

Druga na metę przybiegła Włoszka Lisa Vittozzi (strata 20,4/ 2 rundy karne). Ostatnie wolne miejsce na podium zajęła liderka Pucharu Świata Francuzka Julia Simon - 46,9 s (3 niecelne strzały) za zwyciężczynią.

Żuk poprawiła się aż o 10 pozycji i dzięki 33. miejscu zyskała pierwsze w sezonie punkty Pucharu Świata. Biathlonistka AZS-AWF Katowice w niedzielę straciła 4.22 min, zaliczając dwie karne rundy.

Pozostałe Polki wypadły bez błysku. Natalia Sidorowicz po pierwszym bezbłędnym strzelaniu później podczas kolejnych trzech odwiedzin strzelnicy notowała po jednym "pudle". Ostatecznie bieg zakończyła 7.09,8 min za Oeberg, co zapewniło jej dopiero 57. miejsce.

Joanna Jakiela została zdublowana, mając pięć karnych rund. Wcześniej zaliczyła wywrotkę. Jakiela na trasie była kompletnie rozkojarzona, przeżywała śmierć babci.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymała Simon (396 pkt), Vittozzi awansowała na 2. miejsce (357). Wygrana Oeberg wywindowała ją na 3. pozycję (345). Jakiela jest 44. (34 pkt), Mąka 55. (13), a Żuk 59. (8)

Tegoroczne zawody PŚ zakończą się w Annecy biegami ze startu wspólnego mężczyzn (15 km) i kobiet (12,5 km).