Francuskie media: Szymon Marciniak z notą "2" za finał MŚ 2022

Piłka nożna
Francuskie media: Szymon Marciniak z notą "2" za finał MŚ 2022
fot. PAP
Szymon Marciniak był sędzią finału MŚ 2022.

Szymon Marciniak był sędzią głównym finału MŚ 2022, w którym Argentyna pokonała Francję. Choć sposób, w jaki polski arbiter poprowadził najważniejszy mecz katarskiego turnieju, został doceniony przez kibiców czy ekspertów, francuskie media oceniły jego występ na notę... 2.

Przypomnijmy - w wielkim finale Argentyna pokonała Francję po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie było 2:2, po dogrywce 3:3, a jedenastki lepiej strzelali Leo Messi i spółka. W mediach społecznościowych pojawiło się sporo pozytywnych opinii po występie Marciniaka. Innego zdania byli jednak dziennikarze L'Equipe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Partnerki piłkarzy reprezentacji Argentyny (ZDJĘCIA)


W pomeczowych notach przy nazwisku Marciniaka znalazła się bowiem... "dwójka", co oznacza, że francuscy dziennikarze bardzo nisko ocenili występ polskiego arbitra.

 

 

Wspaniały niedzielny finał przejdzie również do historii polskiego futbolu. Prawie 42-letniemu Marciniakowi pomagali tego dnia jako asystenci: syn byłego znanego arbitra i prezesa PZPN Michała Listkiewicza - Tomasz oraz Paweł Sokolnicki. Za ekipę VAR odpowiedzialny był Tomasz Kwiatkowski.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie