MŚ 2022: Francuzi porównują Szymona Marciniaka do legendarnego sędziego

Piłka nożna
MŚ 2022: Francuzi porównują Szymona Marciniaka do legendarnego sędziego
fot. PAP/Leszek Szymański
Szymon Marciniak posędziuje finał mundialu

W niedzielę odbędzie się finał mistrzostw świata Argentyna - Francja. Zaszczyt sędziowania tego meczu przypadł Szymonowi Marciniakowi, który jest porównywany do legendarnego włoskiego arbitra.

"Marciniak jest klonem Colliny" - napisał francuski dziennik L'Equipe. Zwraca on uwagę na fakt, że Polak został nominowany na sędziego finału przez Pierluigiego Collinę, który pełni obecnie funkcję szefa sędziów FIFA. Dziennikarze podkreślają podobny wygląd obu arbitrów, ale również styl w jakim prowadzą spotkania. "Łysa głowa, charyzma i surowość" - napisano, porównując Marciniaka do Colliny.

 

ZOBACZ TAKŻE: Finał MŚ Argentyna - Francja: Francuski piłkarz kibicuje rywalom

 

Francuzi zauważają także, że 20 lat temu zaszczyt ten przypadł jemu przełożonemu z Włoch, który sędziował w Jokohamie mecz Brazylia - Niemcy.

 

Polski arbiter podczas tegorocznego mundialu sędziował dwa mecze i co ciekawe po jednym obu finalistów. W fazie grupowej Francja - Dania, a w fazie pucharowej Argentyna - Australia.

 

Wielki finał mundialu Argentyna - Francja rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego. Mecz zostanie rozegrany na Lusail Stadium w Lusail. 

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie