UFC Vegas 66: Michał Oleksiejczuk wygrał przez nokaut

Sporty walki
UFC Vegas 66: Michał Oleksiejczuk wygrał przez nokaut
fot. Polsat Sport
Michał Oleksiejczuk

W dobrym stylu rok zamknął Michał "Husarz" Oleksiejczuk (18-5, 13 KO, 1 SUB). Polak wystąpił na gali UFC Vegas 66 i znokautował Cody'ego Brundage'a (8-3, 4 KO, 3 SUB) już w pierwszej rundzie.

Gala UFC Vegas 66 zamykała 2022 rok w największej federacji MMA na świecie. Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostał Michał Oleksiejczuk. Pojedynek z Cody'm Brundage'm był dla Polaka jubileuszem - stoczył bowiem właśnie 10. walkę jako zawodnik UFC.

 

Wszystko potoczyło się po jego myśli - odniósł szóste zwycięstwo w organizacji, i to znów przez nokaut. Wydaje się, że decyzja o zmianie kategorii wagowej z półciężkiej na średnią była trafiona.

 

Początek pojedynku wskazywał jednak na przewagę Amerykanina. Brundage zaatakował Polaka wysokim kopnięciem, po którym przeniósł akcję do parteru. Starał się poddać rywala, szukając sposobności do założenia duszenia.

 

Walka raz jeszcze przeniosła się do stójki, ale tylko po to, aby za chwilę wrócić na matę. Oleksiejczuk wyczekiwał na swój moment i w końcu udało mu się odwrócić pozycję. Teraz to on był z góry i postanowił zasypać przeciwnika gradem uderzeń. Po 3 minutach i 16 sekundach sędzia zakończył walkę. Oleksiejczuk wygrał przez techniczny nokaut.

 

 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie