W co był ubrany Lionel Messi? Mamy odpowiedź Katarczyków

Piłka nożna
W co był ubrany Lionel Messi? Mamy odpowiedź Katarczyków
fot. PAP/EPA
W co był ubrany Lionel Messi?

Wiele kontrowersji wywołał strój Leo Messiego podczas wręczania trofeum Pucharu Świata. Do zamieszania odniósł się Hassan Al Thawadi pełniący funkcję sekretarza generalnego komitetu organizacyjnego mistrzostw świata w Katarze.

Leo Messi nie zawiódł. W niedzielnym finale mistrzostw świata najpierw pewnie wykonał jedenastkę podyktowaną za faul na Angelu Di Marii, później zapewnił Argentyńczykom prowadzenie w dogrywce, a na koniec nie pomylił się w serii rzutów karnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tak argentyńscy kibice cieszyli się ze zwycięstwa na mundialu

 

Kontrowersji dostarczył jednak strój Argentyńczyka, w który ten został ubrany na chwilę przed wręczeniem trofeum. 35-latek Puchar Świata odebrał przebrany w biszt, co wywołało zamieszanie wśród fanów i dziennikarzy na całym świecie.

 

- Katar najwyraźniej chciał być obecny na zdjęciach trofeów Pucharu Świata, stąd ten czarny biszt na ciele Messiego. To powinien być moment dla zawodników, a nie dla gospodarza - napisał na Twitterze Laurie Whitwell z "The Athletic".

 

 

Zaraz po ceremonii o całą sytuację zapytany został sekretarz generalny komitetu organizacyjnego mundialu w Katarze - Hassan al Thawadi.

 

- To strój przeznaczony na oficjalne okazje i uroczystości. A to było święto Messiego - powiedział Al Thawadi cytowany przez BBC.

- Mistrzostwa świata miały okazję pokazać światu naszą arabską i muzułmańską kulturę. Nie chodzi o Katar, to było regionalne święto - dodał.

 

- Ludzie z różnych środowisk mogli przyjść, doświadczyć tego wszystkiego i zrozumieć, że możemy się nie zgadzać w niektórych kwestiach, ale jednocześnie możemy razem celebrować różne wydarzenia - podsumował sekretarz zakończonego już mundialu w Katarze.

 

Biszt jest tradycyjnym nakryciem męskim, zakładanym na specjalne okazje przez ludność Zatoki Perskiej i Lewantu.

 

Dla Messiego był to piąty mundial w karierze. Na przestrzeni całego turnieju zdobył siedem goli i zanotował trzy asysty. Sumarycznie podczas wszystkich mistrzostw świata wystąpił w 26 meczach i zdobył w nich 13 goli i osiem asyst.

OM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie