Świetna druga połowa Grupa Sierleccy Czarnych

Głównie dzięki zdecydowanie lepszej drugiej połowie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali Polski Cukier Start Lublin.

Głównie dzięki zdecydowanie lepszej drugiej połowie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali Polski Cukier Start Lublin 82:60 w ostatnim spotkaniu 12. kolejki Energa Basket Ligi.

Obie drużyny na początku miały problemy ze skutecznością, ale szybciej swój rytm odnaleźli gospodarze. Dzięki trójkom Michała Chylińskiego i Jakuba Musiała oraz akcjom Mikołaja Witlińskiego prowadzili już 12:2. Dopiero później zareagowali na to Scoochie Smith i Cleveland Melvin - po kolejnej akcji tego drugiego przyjezdni zbliżyli się na pięć punktów. Po 10 minutach było 20:15. Dzięki rzutom Bartłomieja Pelczara Polski Cukier Start na początku drugiej kwarty doprowadził do remisu, a Kacper Młynarski po chwili dawał tej ekipie prowadzenie! Teraz to słupszczanie musieli gonić wynik - wyrównanie po kilku chwilach gwarantował Brae Ivey. Skuteczni z dystansu Smith oraz Bernies ponownie sprawiali, że to ekipa z Lublina była lepsza. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 39:40.

Kolejna kwarta była bardzo wyrównana, a sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Z jednej strony wyróżniał się Klavs Cavars, a z drugiej aktywny był David DiLeo. Później przewagę gospodarzom dawał Jakub Musiał. Teraz zespół trenera Artura Gronka nie był w stanie na to odpowiedzieć. Dzięki efektownej akcji De’quona Lake’a po 30 minutach było 58:52. Następną część spotkania słupszczanie rozpoczęli od rewelacyjnej serii 14:0 i całkowicie przejęli inicjatywę. Swoją niemoc Polski Cukier Start przełamał dopiero po pięciu minutach! W ekipie trenera Mantasa Cesnauskisa świetnie radzili sobie Lake i DiLeo, a kolejne asysty rozdawał Schenk. Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni zwyciężyli 82:60.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był David DiLeo z 17 punktami i 4 zbiórkami. 14 punktów i 5 zbiórek dla gości zdobył Klavs Cavars.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Polski Cukier Start Lublin 82:60 (20:15, 19:25, 19:12, 24:8).

Punkty:

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: David DiLeo 17, Jakub Musiał 15, Mikołaj Witliński 13, Billy Ivey 10, De'quon Lake 10, Jakub Schenk 8, Michał Chyliński 7, Bartosz Jankowski 2, Shavon Coleman 0, Paweł Leończyk 0, Michał Oleksy 0.

Polski Cukier Start Lublin: Klavs Cavars 14, Dayshon Smith 13, Troy Barnies 7, Sherron Dorsey-Walker 6, Cleveland Melvin 6, Bartłomiej Pelczar 5, Roman Szymański 4, Kacper Młynarski 3, Mateusz Dziemba 2.