Dwanaście meczów z rzędu! Serie drużyn z Zawiercia i Radomia w PlusLidze podtrzymane

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali dwunasty ligowy mecz z rzędu.

W spotkaniu inaugurującym 17. kolejkę PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z Cerrad Enea Czarnymi Radom 3:0. Jurajscy Rycerze wygrali dwunasty kolejny ligowy mecz, a drużyna z Radomia poniosła dwunastą porażkę z rzędu.

W pierwszym secie zawiercianie zaczęli budować przewagę od asa serwisowego Urosa Kovacevicia (5:4). W środkowej części tej partii dominowali na parkiecie i uzyskali znaczącą zaliczkę (18:10). Przy stanie 20:13 wydawało się, że pewnie wygrają, goście zerwali się jednak do walki. Poprawili zagrywkę, dobrze prezentował się Bartosz Firszt, w efekcie przewaga zawiercian stopniała do trzech oczek (21:18), a w samej końcówce radomianie złapali nawet kontakt z rywalami. Sprawę rozstrzygnął jednak skutecznym atakiem Kovacević (25:23).

W drugiej odsłonie Jurajscy Rycerze szybko zbudowali solidną zaliczkę – po asie serwisowym Bartosza Kwolka było 11:7. Skutecznie prezentowali się w ataku i tym razem nie dali przeciwnikom dojść do głosu w dalszej części seta (13:8, 19:13). W końcówce kontrolowali sytuacje, a wynik jednostronnego seta ustalił skutecznym atakiem Dawid Dulski (25:17).

Trzecia partia była bardziej wyrównana od poprzedniej. Po punktowej zagrywce Michała Ostrowskiego goście uzyskali nawet na moment przewagę (7:8). Gospodarze opanowali jednak sytuację i w środkowej części seta utrzymywali przewagę (13:10, 20:16). Skuteczny atak blok-aut w wykonaniu Kwolka dał zawiercianom piłkę meczową (24:20), a ostatnią akcję tego spotkania efektownym uderzeniem zakończył Dulski (25:21).

Skrót meczu Aluron - Czarni:

Najwięcej punktów: Uros Kovacević (20), Bartosz Kwolek (14), Dawid Dulski (10) – Aluron CMC Warta; Bartosz Firszt (10) – Cerrad Enea Czarni. MVP: Bartosz Kwolek (10/13 = 77% skuteczności w ataku + 3 asy + 1 blok).

Obie ekipy podtrzymały swoje serie – Aluron CMC Warta wygrała dwunasty mecz z rzędu w PlusLidze, Cerrad Enea Czarni zaliczyli dwunastą kolejną porażkę. W drużynie z Radomia nie zagrali kontuzjowani Sebastian Warda i Piotr Łukasik. Siatkarze z Zawiercia znów są na pierwszym miejscu w tabeli, ale w środę swe spotkanie w tej kolejce rozegra Jastrzębski Węgiel.

W pierwszym w tym sezonie spotkaniu obu drużyn Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Mecz rozegrano 5 października w ramach 2. kolejki.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:17, 25:21)

Warta: Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacević, Michał Szalacha, Dawid Dulski – Santiago Danani (libero) oraz Michał Kozłowski, Patryk Łaba, Marcin Waliński. Trener: Michał Winiarski.
Czarni: Bartosz Firszt, Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Paweł Rusin, Michał Ostrowski, Wiktor Nowak – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Mauricio Borges. Trener: Paweł Woicki.

Terminarz i plan transmisji 17. kolejki PlusLigi:

2022-12-20: Aluron CMC Warta Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:17, 25:21)
2022-12-20: LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-21: Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel (środa, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-21: PSG Stal Nysa – Cuprum Lubin (środa, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-21: Projekt Warszawa – GKS Katowice (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-22: BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów (czwartek, godzina 16.15; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-22: Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki (czwartek, godzina 18.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-23: Asseco Resovia Rzeszów – Barkom-Każany Lwów (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).